Mikulić osvojio zlato na US paratekvando openu

Ostali sportovi - Ostalo 4. ožu 201920:40 > 20:42
Atsushi Tomura/Getty Images

Hrvatski paraolimpijac Ivan Mikulić, član taekwondo kluba Galeb iz Splita, osvojio je zlatnu medalju u kategoriji +75 kg na US parataekwondo openu u Las Vegasu.

Mikulić je u prvoj borbi pobijedio Meksikanca Edgara Jesusa Torresa Candia prekidom nakon što je Mikulić poveo sa 22-2. U drugom kolu slavio je zlatnim bodom protiv još jednog Meksikanca Fransica Pedroza koji je trenutno šesti na svjetskoj rang listi.

Bila je to zahtjevna borba koja je završila 14-14, pa je odlučivala dodatna runda. Mikulić je zadao prvi udarac i ‘zlatnim bodom’ donio pobjedu. U borbi za zlato Mikulić je pobijedio drugog sa svjetske ljestvice Amerikanca Evana Medella rezultatom 18-10.

“Presretan sam ovim zlatom u Las Vegasu. Svako natjecanje mi je izuzetno važno kao i svaki bod, jer na kraju godine prva četvorica sa svjetske rang ljestvice imaju direktan plasman na POI u Tokijo 2020. Želja mi je da ja budem prvi hrvatski predstavnik na paraolimpijskim igrama u parataekwondou. Nakon što se malo odmorim, saniram manje ozljede očekuje me žestoke pripreme za nadolazeće turnire do kraja godine“, izjavio je Mikulić koji je i dalje prvi na svjetskoj rang listi.