Bolt i Powell najbrži u Ostravi

ajbrži čovjek svijeta Jamajčanin Usain Bolt pobijedio je u utrci na 200 metara na atletskom mitingu u Ostravi.U svom prvom nastupu ove sezone 28-godišnji Jamajčanin je pobijedio s rezultatom 20,13, što je tek peti rezultat ove godine. Najbolje vrijeme ove godine na 200 metara drži Amerikanac Dedric Dukes koji je prije deset dana u Starkvilleu trčao 19,99. Drugo mjesto iza Bolta osvojio je Amerikanac Isiah Young (20,35), a treći je bio Grk Likourgos-Stefanos Tsakonas (20,62). Bolt je u Ostravi nastupio čak sedmi put, a 2008. je postavio rekord mitinga (19,83).Vlasnik šest zlatnih olimpijskih medalja i svjetski rekorder na 100 i 200 metara ove sezone ima cilj – na svjetskom prvenstvu u Pekingu postaviti novi svjetski rekord na 200 metara koji sada iznosi 19,19.”Ove sezone ću se usredotočiti na 200 metara. Peking je moj cilj,” poručio je Bolt čiji svjetski rekord na 100 metara iznosi 9,58.U utrci na 100 metara slavio je Boltov sunarodnjak Asafa Powell s rezultatom 10,04 koji nije niti među 10 najboljih ove sezone. Powell je početkom svibnja u Kingstonu trčao 9,84 no u Ostravi nije bio tako brz. Drugo mjesto osvojio je Amerikanac Isiah Young (10.13), a treći je bio Britanac Richard Kilty (10.31).