Tin Srbić – Hrvatska ima svjetskog prvaka u gimnastici!

(Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Hrvatska je danas dobila najnovijeg junaka. I to gimnastičara. Na svjetskom prvenstvu u Montrealu, Tin Srbić je osvojio povijesnu, prvu ikada, zlatnu medalju za Hrvatsku.

Na SP u gimnastici u Montrealu u Kanada, Hrvat Tin Srbić je na preči osvojio zlato! NIkada u povijesti ovoga sporta Hrvatska kao nacija nije imala osvajača zlatne medalje, a to se danas promijenilo. Dvadesetjednogodišnjak iz Zagreba, član GK Hrvatski Sokol, osvojio je tek drugu medalju za našu zemlju na svjetskim prvenstvima, nakon Marija Možnika iz 2014. (osvojio broncu). Za zlato je u finalu dobio 14.433, a iza sebe je ostavio Nizozemce Zonderlanda i Deurlooa. Ovim je rezultatom potvrdio sjajnu formu iskazanu u 2017., gdje je imao odlične rezultate u svjetskom kupu, a kruna svega je došla danas u Montrealu. Briljantno!