Rizik ili Oprez finalisti- Šimun Kastrapeli

sportklub

Tino Vela i Šimun Kastrapeli dvojac je koji je stigao do finala druge sezone Sportklubova kviza Rizik ili Oprez.

Šimun Kastrapeli je briljirao u drugoj sezoni kviza i na svom putu do finala izbacio i našeg prvog pobjednika Ivana Ivkovića- Već to dovoljan je pokazatelj kolikim asortimanom znanja raspolaže ovaj mladić.

Šimune nakon pobjede protiv branitelja naslova Ivana Ivkovića mnogi su te vidjeli u finalu, jel ti to stvaralo dodatni pritisak?

– Pobjeda protiv Ivkovića mi je ponajviše donijela samopouzdanje i potvrdila mi da imam znanja za otići daleko što se na kraju i pokazalo točnim. Pritisak nisam previše osjetio do sada, ali svakako mi je drago da sam ispunio to očekivanje i došao do finala.

Kakva iskustva nosiš iz kviza Rizik ili oprez i možemo li te očekivati u budućnosti na TV kvizovima?

– Rizik ili Oprez mi je vrlo ugodno iskustvo, posebno mi se svidjelo u konceptu što treba i dosta taktizirati s ulaganjem bodova što je definitivno nešto što može pomoći u donošenju odluka i u životu. Gledatelji me svakako  mogu očekivati u daljnjim kvizovima i ovdje na SK ako ću biti pozvan, a nadam se uskoro i ponovno na Potjeri u koju se nakon neuspjeha prošli put planiram vratiti ako budem pozvan.

Mnoge je oduševila tvoja smirenost u najtežim trenucima, kako se nosiš tako dobro s pritiskom?

– Za ostati smiren najviše mi pomaže sigurnost u vlastito znanje pa nemam potrebu nervirati se ako neki odgovor ne znam ili ga se ne mogu sjetiti. Drago mi je da su i drugi to primijetili jer smatram da je vrlo bitno ostati smiren u takvim situacijama s obzirom da nervoza može donijeti samo loše i nepromišljene poteze.

Koliko bi ti značila pobjeda i kome bi postvetio naslov pobjednika ako osvojiš?

– Pobjeda bi mi naravno puno značila, naravno sad još i više kad sam došao na samo korak od osvajanja. Pobjedu bih posvetio svom ocu koji je dok sam bio klinac bio zabrinut da neće s kime imati gledati sport jer nisam bio previše zainteresiran, a danas je on taj kojeg najviše gnjavim sa silnim podacima, a sad napokon vidi da to i pretvaram u nešto korisno.

I za kraj nešto reci o svom protivniku u finalu, Tinu Veli?

– Tino je pokazao odlično znanje, igra nešto opreznijom taktikom, ali očito mu se to pokazalo kao dobar izbor. Da budem potpuno iskren, malo me iznenadilo da je prošao u finale jer sam smatrao Vedrana za favorita u njihovom dvoboju, ali to mi je samo dodatan znak da ga ne smijem nimalo podcijeniti i da će iskoristiti moje pogreške. Finale je izborio potpuno zasluženo, ali vjerujem da ću ja biti taj koji će ga uspjeti zaustaviti.