Posinković za SK: Spaladium Arena će se zatvoriti

Dalmatinski portal

U današnjem podcastu naši gosti su bili Milivoj Bebić i Renco Posinković

Današnji gosti našeg podcasta bili su legendarni vaterpolisti Milivoj Bebić i Renco Posinković. Posinković je s Jadranom bio nezaustavljiv kada su dva puta osvajali naslov Kupa prvaka Europe.

Posinković danas radi u Spaladium Areni, gdje sudjeluje u nizu održavanja događaja, koncerata, priredbi, sportskih događanja i slično.

‘Klubovi nastupima u Europi donose ogromne prihode. I da nam Hajduk igra u Europi, potrošnja bi bila puno veća. Kod nas se često brka ta javna lova, privatna lova. Tako da mislim da smo tu malo, kao ne smije javna lova u klubove, klubovi nisu privatni, odnosno nismo ih privatizirali i tako. I to je sve došlo do toga da je Cibona tu gdje je, Cedevita je otišla’ – rekao je.

Zatim se osvrnuo i na stanje u nogometu.

‘Nemamo ozbiljnog natjecanja u nogometu, imamo samo četiri kluba, dok se ovih šest ili osam bore i tako. Nismo baš u nekoj situaciji u kakvoj smo prije bili, a prije je bilo normalno da hrvatski klubovi non stop igraju u Europi. Na tom dijelu bi se trebalo malo više poraditi.’

‘Što se pak tiče nekih događaja, upitni su košarkaški kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre 2021. i Europsko prvenstvo u vaterpolu 2022.’

Dotaknuo se i pitanja oko grada Splita i ulaganja u sport

‘Mi smo u stečajnom postupku već 67 mjeseci, i mi smo prepušteni sami sebi. Što zbog ove pandemije koronavirusa, moglo bi vrlo lako doći da će se Spaladium Arena zatvoriti, tamo negdje u rujnu.’

‘Za Spaladium arenu znam koliko su glazbena događanja jako bitna, i znam da se tu veliki novci vrte.  Kad je Ultra u pitanju, takav bi događaj u Splitu trebao ljeti biti barem dva puta i sve se može, a kad bi nogometni klub trebao biti u Europi, onda dolazi do sto pitanja, upitnika i slično. Split ima neviđenu sportsku tradiciju i to se treba pogurati. Ono što su svi zaboravili da je hrvatski sport zasnovan na klubovima’ – zaključio je Posinković.