Postigle nešto što se čekalo 28 godina: ‘Ne mislimo stati’

Odbojka 9. velj 202212:08 > 12:09 0 komentara
OK Dinamo

Odbojkašice Mladosti plasirale su se u polufinale Kupa CEV-a nakon što su u zlatnom setu u Domu odbojke šokirale poljski LKS Lodz rezultatom 15:11. Prvi je to put nakon 28 godina da su se odbojkašice Mladosti plasirale u polufinale jednog europskog kupa – tada su Mladostašice pobijedile češki Olomuc s 3:0, a u finalu ih je s 3:2 svladala ruska Uraločka.

U prvom četvrtfinalnom susretu Mladostašice su senzacionalno slavile u Lodzu rezultatom 3:2, a Poljakinje su im u Zagrebu uzvratile istom mjerom. No, igračice trenera Leonarda Barića ostale su pribrane i odlično odigrale odlučujući zlatni set.

Na 2:2 u drugoj utakmici imali smo dogovor – moramo igrati hrabro, servirati riskantno makar po cijenu pogreške. I na kraju nam se isplatilo. Koliko god smo iznenadili odbojkaški svijet, mi smo samo ispunili naš cilj koji je isti uoči svake utakmice –  a to je pobjeda“, započeo je trener Mladosti Leonard Barić pa dodao:

Cure su me pozitivno iznenadile, ali svjestan sam koliko mogu biti dobre. Ekipa nam je jako talentirana. Ne znam jeste li znali ali četiri prvoplasirane ekipe na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru bile su prosječne visine 189 cm, a naše cure su prosječno 188.7. Za usporedbu, reprezentacija Hrvatske ima prosjek od 180 centimetara.“

Osvrnuo se stručnjak na klupi Mladosti i na zimski prijelazni rok.

Zadovoljan sam odrađenim. Došla nam je Aleksandra Cvetičanin koja će nam donijeti mirnoću u segmentima koji su potrebni, a također i iskustvo i zalaganje. Dobar posao“, rekao je Barić.

Požalio se trener aktualnih hrvatskih prvakinja na zgusnut raspored.

Najveći problem nam je zgusnut raspored. Putujemo 12 sati autobusom u Poljsku pa tamo igramo, zatim se vraćamo 12 sati u Zagreb i već je pred nama nova utakmica. Doista nam nije lako, ali već smo se prilagodili. Srećom, rezultatima u domaćem prvenstvu i kupu potpuno smo zadovoljni. U Kupu nam dolazi Marina Kaštela, a drugog finalista saznat ćemo u okršaju Dinama i Kaštele. Tu laganu prednost dajem Zagrepčankama“, izjavio je Barić.

U polufinalu CEV kupa očekuje ih bolji iz duela Stuttgarta i Schwerinera.

Mislim da će to dobiti Stuttgart, ali obje ekipe su odlične. Stuttgart ima odlične strankinje – Amerikanke, Kubanke, Nizozemke. Više nalikuju na mušku ekipu nego na žensku. Došli smo u veliko društvo i ne mislimo stati na tome. Nadam se da su svi svjesni kakav rezultat smo postigli, kakvi su sve klubovi ostali iza nas“, zaključio je Leonard Barić.

OK Dinamo

Jedna od najistaknutijih igračica bila je mlada Izabela Štimac (21), libero aktualnih prvakinja Hrvatske.

Ušle smo u dvoboj s Poljakinjama da pokažemo koliko smo radile, iskreno nismo imale velika očekivanja. Odigrale smo obje utakmice na jako visokoj razini, svaka igračica bila je na svom maksimumu. Rekla bih da smo puno bolje kao ekipa od Lodza, one više igraju na individualnu kvalitetu“ započela je Štimac.

Osvrnula se zatim na to kako igraju Poljakinje.

Ne bih rekla da jače udaraju, samo igraju pametnije. Iskusne su i to se osjeti“, rekla je mlada odbojkašica zagrebačke Mladosti.

Najavila je polufinalni susret u Kupu CEV-a.

Ući ćemo u tu utakmicu kao i u ovu. Dat ćemo sve od sebe, a ako ponovno svaka odigra na najvišem nivou, vjerujem da možemo do pobjede“, rekla je Štimac.

Prokomentirala je i potencijalni poziv u reprezentaciju.

Naravno da se nadam pozivu, bila bi mi čast. Nakon ovih utakmica još se više nadam“, zaključila je ministrica obrane Mladosti.

Prvi polufinalni dvoboj Kupa CEV-a Mladost će igrati u Zagrebu 23. veljače, a uzvrat je 3. ožujka ili u Stuttgartu ili u Schwerineru. Prva utakmica ove dvije ekipe pripala je bez borbe (3:0) igračicama Stuttgarta, a uzvratni dvoboj na rasporedu je 9. veljače.

Stuttgart drži prvo mjesto u njemačkom prvenstvu i u nizu je od devet uzastopnih pobjeda, dok je Schweriner četvrti u najvišem rangu njemačke odbojke.

Vrlo težak posao u najavi za Mladostašice, no ništa nije nemoguće. Posebice ako odigraju na nivou kao protiv Lodza. Igračice Leonarda Barića već su jednom šokirale odbojkaški svijet, mogu li to ponovno učiniti protiv dominantnih Nijemica?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!