EP: Hrvatska pružila solidan otpor olimpijskim pobjednicima

Odbojka 5. ruj 202119:48 > 19:49 0 komentara
Guliver Image

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija u trećem je nastupu u skupini D Europskog prvenstva, kojoj je domaćin Tallinn, doživjela očekivani poraz od Francuske, a aktualni olimpijski pobjednici su slavili s 3-0 (25-15, 25-16, 26-24) za 77 minuta.

Francuzi su u prvom setu polako gradili svoju prednost, a do prvog osjetnijeg vodstva (10-5) došli su s tri uzastopna poena. Potom su poveli i 18-10, prije nego što je hrvatska reprezentacija odgovorila nizom od tri poena. Ipak, do kraja seta su olimpijski pobjednici stigli do dvoznamenkaste prednosti (25-15) te za 22 minute osvojili prvu dionicu meča.

U drugom setu su je Francuzi stvorili već u ranijoj fazi, kad su od minimalnih 7-6 došli do 17-7. Do kraja druge dionice se uglavnom igralo poen za poen pa je završilo 25-16 za olimpijske pobjednike nakon 24 minute igre.

Treći set je bio najizjednačeniji. Hrvatski odbojkaši su sredinom seta vodili 16-15, ali su Francuzi odgovorili nizom od četiri poena. U završnici su izabranici Emanuelea Zaninija uspjeli dostići olimpijske pobjednike i ući u ravnopravnu borbu za set. Nažalost, na drugu meć-loptu Francuzi su asom došli do pobjede.

Hrvatsku je i u ovoj utakmici sa 16 poena predvodio Leo Andrić, a po pet su osvojili Tino Hanžić i Filip Šestan. Jean Patry sa 13 i Trevor Clevenot sa 12 poena predvodili su Francusku do druge pobjede.

Za hrvatsku odbojkaše je u ponedjeljak dan odmora, a u utorak i srijedu ih čekaju odlučujuće utakmice za plasman među četiri reprezentacije koje će nastaviti natjecanje u nokaut fazi. U utorak (19 sati) će Hrvatska igrati protiv domaćina Estonije, a u srijedu (16 sati) protiv Slovačke.