Problemi u Mladosti: Ne igraju Ligu prvaka zbog korone

Odbojka 22. ruj 20208:35 > 8:40
Lega Pallavolo Femminile

Najtrofejniji hrvatski odbojkaški klub ima dva pozitivna igrača na COVID-19, a ovaj tjedan u Domu odbojke Bojan Stranić trebale su se igrati prave odbojkaške poslastice

Svi odbojkaši zagrebačke HAOK Mladosti zbog dva pozitivna igrača na koronavirus moraju u samoizolaciju samo dan prije utakmice 1. turnira Lige prvaka u Zagrebu koji je otkazan, priopćili su iz Mladosti.  U najtrofejnijem hrvatskom odbojkaškom klubu, prošlotjednom osvajaču Hrvatskog kupa, trebali su ovaj tjedan igrati 1. turnir Lige prvaka u Domu odbojke Bojan Stranić.

“Po naputku Europske odbojkaške federacije (CEV), za odigravanje turnira svi igrači i treneri moraju priložiti negativan PCR test ne stariji od 72 sata. Upravo iz tog razloga smo jučer, u nedjelju, organizirali testiranje za mušku ekipu Mladosti.

Budući nitko od testiranih nije imao simptome bili smo uvjereni da će svi nalazi biti negativni. Međutim, dva testa naših igrača bila su pozitivni”, kazao je sportski direktor HAOK Mladost, Darko Antunović.

Iako zaraženi igrači prilikom testiranja nisu imali nikakve simptome, bili su posljednjih dana u bliskom kontaktu sa svojim suigračima i trenerima na treningu, te je stoga epidemiolog Nastavnog zavoda za javno zdravstvo “Dr. Andrija Štampar” odredio 14-dnevnu samoizolaciju za sve seniore Mladosti i njihove trenere koja počinje s ponedjeljkom. Zbog zakona o zaštiti osobnih podataka (GDPR), klub neće iznositi podatke o zaraženim igračima.

“To znači da naši seniori neće sudjelovati na turniru u Zagrebu gdje su uz njih kao domaćine, trebali još igrati albanski prvak Erzeni i mađarski prvak Kaposvar, te isto tako niti na turniru u Mađarskoj sljedeći tjedan. Albanska ekipa je već trebala biti u Zagrebu, ali budući nisu imali pravovaljan test (PCR) na granici nisu mogli ući u Hrvatsku, a još nemamo informaciju kada će doći i hoće li uopće”, kazao je Antunović, koji je kazao kako bi se utakmice ženskog sastava Mladosti ipak trebala održati.

“Još ima nade da se odigra ženska utakmica Lige prvakinja protiv Calcit Kamnika iz Slovenije u srijedu. Naime djevojke i treneri su testirani danas tako da rezultate očekujemo sutra ujutro. Također nemaju nikakve simptome, ali to ništa ne znači”.