Odbojkaški kup Hrvatske u Kaštelima i Osijeku

Odbojka 3. ruj 202012:18 > 12:20
Reuters/Tim Wimborne

Uzbudljivi odbojkaški dvoboji očekuju nas ovog vikenda u Kaštelima i Osijeku gdje će se odigrati polufinalne utakmice Kupa Snježane Ušić za odbojkašice i Kupa Hrvatske za odbojkaše.

U polufinalu Kupa Snježane Ušić susrest će se OK Marina Kaštela i HAOK Mladost 5. rujna u 16 sati dok će idućeg dana u 18.30 sati zaigrati OK Kaštela i HAOK Rijeka CO. Obje utakmice igraju se u Gradskoj dvorani Kaštela.

‘’Mi smo sa svoje strane uradili sve da se prikažemo u najboljem svjetlu. Vratila nam se Elena Vukić iz Kaštela i Jelena Alajbeg, bivša hrvatska reprezentativka. Potrudili smo se napraviti jednu snažnu i iskusnu ekipu koja je mješavina s našim mlađim godištima na koja polažemo puno nada. Vjerujem da nam ova kombinacija mladosti i iskustva može pomoći da se dočepamo finala, a ako to uspijemo zašto ne bismo i osvojili? Po mom mišljenju utakmica nas i Mladosti je finale prije finala tako da s velikom željom čekamo utakmicu nakon velike pauze bez igre’, izjavio je trener OK Marina Kaštela Milorad Krunić dok je trener HAOK Mladost Leonard Barić istaknuo: „Marina Kaštela je već ove godine odlučila da osvoji sve, a nama je cilj da odigramo dobro protiv njih. Mi čitamo da su oni osvojili sve živo i sada nam je samo cilj da odigramo dobro.“

”Kao i drugi klubovi i mi smo imali dugu pauzu od završetka prošlog prvenstva do početka priprema i relativno kratke pripreme s ograničenom mogućnošću igranja pripremnih utakmica. Te pripreme su obilježene i stalnim pritiskom zbog mogućeg utjecaja epidemioloških mjera na trenažni i natjecateljski proces. Usprkos svemu tome, spremni i motivirani dočekujemo nedjeljnu polufinalnu utakmicu kupa protiv Rijeke. Ekipa Rijeke je ostala bez nekih važnih igračica iz prošle sezone, ali sličnu situaciju su imale i prethodnih godina pa su, prvenstveno zbog kvalitetnog rada s mlađim dobnim skupinama, uspijevale zadržati visoku razinu kvalitete seniorske ekipe. Zbog toga ćemo morati odigrati maksimalno angažirano i taktički odgovorno kako bi ostvarili željeni plasman u finale Kupa. Nažalost igramo pred praznim tribinama što nikako nije poželjno okružje za sportska natjecanja. Nadam se da će se život što prije vratiti u normalu i da ćemo svi zajedno imati jednu kvalitetnu i uspješnu odbojkašku sezonu’,’izjavio je Zoran Gragantov, trener OK Kaštela.

U polufinalu Kupa Hrvatske za odbojkaše igrat će OK Ribola Kaštela i HAOK Mladost 5. rujna u 18 sati u Gradskoj dvorani Kaštela dok će istog datuma u osječkoj dvorani Gradski vrt od 18.30 sati zaigrati MOK Mursa-Osijek i OK Split.

”Očekuje nas teška utakmica u čudnim okolnostima, jer smo cijelo vrijeme u nekoj neizvjesnosti obzirom na situaciju s korona virusom. Svakako da su momčadi u neobičnoj situaciji budući da ne mogu igrati prijateljske utakmice, a samim time i teže je napraviti određenu razinu forme. Mi smo obzirom na okolnosti uspjeli odigrati tri sparing utakmice, iako prosječne kvalitete bile su korisne da radimo ono na čemu ću inzistirati u subotu. Ekipa je sigurno jako motivirana, to je vidljivo po radu na treninzima, tako da sam jako zadovoljan s te strane. Protivnika smo proučili koliko smo mogli, znamo što nam je raditi i svakako dolaskom europske klase Ćupkovića Mladost Zagreb je ipak favorit natjecanja, ali mi ćemo pokušati dati maksimum i napraviti sve za sportsko iznenađenje.” – najavio je polufinale trener OK Ribola Kaštela Ivan Rančić dok je trener HAOK Mladost Rade Malević izjavio: „Naš cilj je da igramo finale Kupa RH uz moju osobnu primjedbu da se ovo polufinale i finale trebalo sastaviti u dva dana radi situacije COVID – 19. To je malo neodgovorno, to nije moj problem, odgovornost će preuzeti onaj tko je donio takvu odluku.“

Mario Teppert, trener MOK Mursa-Osijek očekuje zanimljivo polufinale: „Kako zbog situacije s korona virusom vremenski period za pripreme nije bio idealan, kako za nas, vjerujem i za ostale sudionike završnice kupa, uspjeli smo se kvalitetno pripremiti za nadolazeće utakmice. Polufinalnom utakmicom zaokružujemo šestotjedni ciklus priprema koje su svi igrači odradili na najvišem nivou te smo odigrali i dvije prijateljske utakmice. U novu sezonu ulazimo pojačani na ključnim pozicijama u odnosu na prethodnu te se u utakmici protiv Splita s pravom nadamo pozitivnom rezultatu za nas. Poštujemo svakog protivnika i svjesni smo kvalitete Splita i s obzirom da se igra jedna utakmica i da klubovi još nisu u idealnom natjecateljskom ritmu, svaki ishod je moguć i ne bi bio iznenađujuće. Mislim da će završnica kupa biti jako zanimljiva, jer u ovom trenutku nema momčadi, koja očito odskače kvalitetom od ostalih.“

Trener OK Split Fabijan Ćosić ističe: „Trenažni proces našeg kluba započeo je prvim danima kolovoza pod vodstvom trenera Fabijana Ćosića te kapetana Igora Omrčena. Za vrijeme prijelaznog roka iz redova Rijeke došao je Marko Ličina, pojačanje na poziciji tehničara, kojemu će polufinale kupa biti prva utakmica za naš klub. U pripremnom dijelu pred otvorenje sezone igrači su prošli kroz trenažni proces kako kondicijski tako i taktički. Glavni cilj bio nam je zadržavanje postojeće ekipe od prošle sezone, ponajviše radi uigranosti i iskustva na čelu s kapetanom Igorom Omrčenom. Prošli tjedan OK Split je odigrao dva prijateljska susreta OK Ribola Kaštela kao odličnom prilikom za pregled stanje u momčadi pred polufinale kupa te početak natjecateljske sezone.“

Utakmice će zbog epidemioloških mjera biti zatvorene za publiku.