PODCAST odbojka: 'Odluke našeg Saveza bile su apsurdne'

Odbojka 3. srp 202019:23 > 19:25
sport klub

U današnjem podcastu glavna tema bila je odbojka, a sugovornik našem voditelju i komentatoru Sport Kluba Tomislavu Trtanju bio je bivši izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije i aktualni trener odbojkaša Mladosti Rade Malević.

TRTANJ: Gospodine Malević, već neko vrijeme pokušavamo dogovoriti ovaj podcast, no omeli su nas neki vaši zdravstveni problemi nakon 63. rođendana, o čemu se radilo, ako to nije privatna stvar?

MALEVIĆ: Imao sam problema s protočnosti krvnih žila koji je ispitan do kraja i zasad sam u redu i nema uzbune.

TRTANJ: Lijepe vijesti. Odbojka nikad nije stala ovako dugo, puna tri mjeseca bez nje?

MALEVIĆ: Tako je. Stala je Liga prvaka, zatim Europska liga na razini nacionalnih momčadi, Svjetska liga, Grand Prix kod žena, Olimpijadu ne moram ni spominjati. Odbojka koja živi 12 mjeseci doživjela je ovo, potpuni stop koji će još potrajati. Nadam se da se u 8. mjesecu igra europsko juniorsko prvenstvo za djevojke, mi i BiH bi bili jedni od domaćina, no u ovom trenutku je to neizvjesno s obzirom na najnovija događanja s obzirom na ovaj virus koji je zaustavio svijet.

TRTANJ: Da, pobudila se jedna nada, u Hrvatskoj je prošlo tjedan dana bez novozaraženih i onda nova buktinja koja opet mijenja stvari i projekcije, pogotovo dvoranskih sportova koji su više izloženi opasnostima.

MALEVIĆ: Tu su najnestručniji ljudi po tom pitanju. Što oni kažu, tako ćemo se ponašati. Što se Europe tiče, postoji CEV koji sve određuje i oni se konzultiraju sa strukom.

TRTANJ: Kad su se ponovno odobrili treninzi, u Zagrebu se okupio dobar dio reprezentacije i trenirao, kako je to prošlo?

MALEVIĆ: U tom periodu se žestoko treniralo, to su kvalitetni i vrhunski igrači, bili su željni nakon karantene rada s loptom, treninzi su bili sjajni. Uvijek smo bili kao klub otvoreni za takve stvari i doprinijeti tim igračima koji su bitni nacionalnom timu. Mislili smo da će se igrati Europska liga, i oni su dignuli razinu treninga i to je bilo jako dobro za naše mlade igrače. Taj period karantene kad su trenirali individualno nema veze s odbojkaškim treningom i mogu reći da su svi zdravi, danas smo se opet raspustili i oni su otišli kući. Galić se vratio u Saudijsku Arabiju jedino, on ima još 5 kola do kraja prvenstva.

TRTANJ: Kako gledati na naš period s Hrvatskim odbojkaškim savezom i odlukama koje su donesene? Prvo zaustavljeno prvenstvo, pa proglašeni prvaci, pa onda poništavanje te odluke, pa se onda ipak sve završili bez prvaka?

MALEVIĆ: Blago rečeno, jako mi je to čudno, na granici degutantnog. Zanimljivo je da se niti jedan klub nije pozvao na dogovore među sobom. Drugo, naš klub je tao službeno priopćenje da ne može prihvatiti prvotnu odluku, da to nije moralno ni u skladu s fair playom. Odluka je bila nepromišljena, a zašto, to morate pitati nekog drugoga. Hrvatska muška odbojka za iduću sezoni ima mogućnost prijaviti dvije ekipe u Ligi prvaka ukoliko to želi jer je Mladost došla do kraja kvalifikacija za Ligu prvaka i tako donijela puno bodova našem Savezu u vezi rejtinga.

Ostatak podcasta pogledajte u videu.