Žuti za SK: Pepov nogomet će za mene ostati najbolji

Champions League 5. svi 202212:12 0 komentara
Guliver Images

Ancelotti je veliki trener, ali ne mogu reći da na ovom putovanju nije bilo i sreće. Sretan sam zbog Reala, to je klub za koji ću vječno navijati

Robert Prosinečki, trener Olimpije i bivši igrač Reala nije mogao zaspati nakon sinoćnje lude utakmice na Bernabeu.

“Svašta sam vidio u nogometu. Ovo je jedna od tih utakmica koja ti ostavi stotine upitnika. I dugo ostaneš u čudu. Svašta se tu da analizirati.”

Real je još jednom pokazao svoju veličinu. Vraćao se ove sezone iz najtežih mogućih situcija.

“Da se razumijemo, kada uđeš u svlačionicu stadiona na Bernabeu znači da si posebno odabran. A onda kada odijeneš bijeli dres onda si još 30 posto bolji igrač nego što zapravo jesi. To je najveći klub na svijetu i tu nemamo što dodati.”

Bili ste uvijek Realov poseban navijač, gdje god da ste igrali ili bili trener?

“Sretan sam zbog Reala, to je klub za koji ću vječno navijati. Uostalom bio je san snova postati član tog kluba, bio sam tada počašćen. I naravno da sam osjetio daj duh i filozofiju. To je veliki klub, koji nikad ne odustaje i nikad se ne predaje. I to je ono što je zapravo ugrađeno u kod Real Madrida.”

Guliver Images

Poznato je da ste poseban štovatelj nogometa Pepa Guardiole?

“Da, i to se nikada neće promijeniti. I dalje za moj pojam njegove momčadi igraju najbolji nogomet. Stavimo sve po strani, pa analizirajmo primjerice derbi s Liverpoolom, kakva prezentacija u prvom poluvremenu, pa onda i sama igra u ove dvije utakmice. Posebno prva na Etihadu. Pa u zadnjim minutama promaše zicer za 2:0. I onda dođe Real. A, jedna je jedini Real.”

Čini se da je Pep ovoga puta bio presiguran u prolaz. Tako će barem sugerirati zamjene koje je napravio?

“A, svi smo sad pametni. To je trenerska kletva. Imaš u glavi i kraj sezone, kao za peh izvadiš igrače koji mogu napraviti razliku ako pođe po zlu. Očito je osjetio da se Real ne može izvući. Ali, zar to nije život i zar svatko od nas jedan dan nije donio dobru, pa pogrešnu odluku. Pep je odlučio tako. Puno je toga dobio u karijeri, ali ima i dosta važnih izgubljenih utakmica.”

Puno je u konačnici velikih i važnih utakmica, posebno u Ligi prvaka izgubio?

“To je tako. Ne odustaje od svoje filozofije, momčadi mu igraju nogomet koji ja volim. I jednostavno si tu ne mogu pomoći. I zbog toga ću uvijek reći da Pepov nogomet najviše volim.

Carlo Ancelotti izrasta u velikana ovog doba.

“Prvo, ne mogu a da to ne kažem na putu prema finalu imao je i sreće. Ali, očito je uspio stvoriti kemiju s igračima, ali dobro po tome je i poznat. A, onda s druge strane, ima karakternu momčad, koja ga slijedi. Jednostavno, nije tu niti sve do trenera. Ti su dečki očito između sebe klapa, i posebno ih ‘pali’ taj patnički put u ovoj sezoni. Kao da čekaju da se nađu u bezizlaznoj situaciji i onda čudesno uskrsnu. Po meni to je nešto što je učinilo razliku.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!