Zašto Kramarić mora igrati?

Hrvatska 2. ruj 202114:10 > 14:10
sportklub

Hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je protiv Rusije u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i ostala na vrhu grupe sa sedam bodova.

Ipak, dojam je kako su Rusi bili bliže pobjedi, a Hrvatskoj je ponovno nedostajalo ideje u vrhu napada.

Naši napadi izgledaju jalovi, a brojni centaršutevi u kazneni prostor nisu pronalazili nikoga. Razlog? Hrvatska nema pravog napadača.

U vrhu napada ponovno je zaigrao Andrej Kramarić, koji je doduše imao i slobodu kretanja, nije igrao striktno napadača, a ponovno je jako malo pokazao.

Dojam je kako izbornik Zlatko Dalić stalno pokušava Kramariću pronaći mjesto u udarnih jedanaest, ali je li Andrej to uistinu zaslužio?

Kramarić već dugo vremena ne igra dobro u reprezentaciji, a dojam je kako se apsolutno ne uklapa u ovu Dalićevu formaciju. Vidi se to osim po njegovim igrama i po govoru tijela, koji ni jučer protiv Rusije nije bio dobar. Traži mu se stalno pozicija, stavlja ga se na mjesto koje mu ne odgovara, a time se muči i njega i reprezentaciju.

I zato se pitamo, zašto Kramarić mora igrati?

Svi znamo njegove kvalitete, odličan je igrač, posebno dobro igra u Hoffenheimu, ali uz sav respekt njemačkom klubu, Hoffenheim nije Barcelona. Riječ je o klubu koji pripada sredini tablice njemačke lige i zato odlični nastupi Kramarića u dresu tog kluba ipak ne trebaju toliko čuditi jer je on tamo glavni igrač.

Dojam je kako Dalić ipak mora početi razmišljati o promjeni formacije ili Kramarića staviti na klupu.