Zamjene spasile Dalića i srušile Maltu!

FIFA World Cup 30. ožu 202122:34 > 23:22
REUTERS/Antonio Bronic

Hrvatska je uzela planiranih šest bodova na Rujevici u dvobojima s Ciprom i Maltom.

Hrvatska je u trećem kolu kvalifikacija za SP 2022. u Kataru teškom mukom s 3:0 pobijedila Maltu.

Bilo je to još jedno izdanje Vatrenih koje će se vrlo brzo zaboraviti, a tko zna kako bi završilo da je švicarski sudac Tshudi pokazao na penal nakon igranja rukom Juranovića.

Prethodno je Hrvatska već u 2. minuti imala sjajnu priliku preko Vlašića čiji udarac odlazi pokraj gola.

U nastavku je izbornik Dalić morao na teren poslati i Modrića, Perišića, Barišića, a baš su potonja dvojica zaslužna za vodstvo. Barišić je ubacio, a Perišić utrčao i pogodio za 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u 76. minuti kada je gostujući igrač igrao rukom što sucu nije promaklo, te je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Modrić.

Konačnih 3:0 postavio je Brekalo u 90. minuti nakon asistencije Perišića.

U drugoj utakmici naše skupine koja se igrala u isto vrijeme Slovačka je s 2:1 pobijedila Rusiju. Skriniar je zabio u 38. za 1:0, da bi Fernandes izjednačio u 71. Pitanje pobjednika riješio je Mak u 74. minuti.

Hrvatska je na vrhu skupine sa šest bodova, koliko ima i Rusija, Slovačka je na pet, Cipar ima četiri, Slovenija tri, a Malta je na jednom bodu.