Za ovim Hrvatima od 1. siječnja kreće otimačina

Hrvatska 25. pro 202118:00 > 18:04 0 komentara
AP Photo/Darko Bandic

Uzbudljiva će ovo biti zima za mnoge hrvatske nogometaše koji ulaze u posljednjih šest mjeseci ugovora i samim tim već od prvog dana siječnja mogu pregovarati s drugim klubovima. S posebnom pažnjom razvoj situacije pratit će europski velikani, ali i klubovi iz našeg HNL-a...

Listu Hrvata kojima u ljeto 2022. istječe ugovor predvodi Luka Modrić. Kapetan hrvatske reprezentacije ove je godine produžio ugovor do konca aktualne sezone, a kako stvari stoje mogao bi to ponoviti i u novoj godini pa ostati do ljeta 2023. Iako mu je 36 godina, i dalje je važan Realu i u tom bi klubu mogao dočekati i Svjetsko prvenstvo sljedeće godine, što je za našu izabranu vrstu posebno važno.

Pregovori Intera i Marcela Brozovića za produljenje traju već neko vrijeme, a ishod je neizvjestan. Zainteresiranih za Broza ne nedostaje. Na vrhuncu je i u najboljim godinama pa svakako neće imati problema s pronalaskom novog kluba ako se kojim sliučajem ne dogovori s Interom.

Njegov suigrač Ivan Perišić velika je želja Hajduka, ali rano je još za taj povratak. ‘Perija’ je fizički u sjajnom stanju i još uvijek može igrati na najvišoj razini, dakle u nekoj od ligi petica i u Ligi prvaka. Samo je pitanje hoće li to dobiti ponovno u Interu ili u nekom drugom klubu.

Nakon pet godina u Hoffenheimu Andreju Kramariću nudi se možda posljednja prava šansa za odlazak u veći klub, još jedan srebrni iz Rusije Šime Vrsaljko gotovo će se sigurno rastati s madridskim Atleticom nakon što se još od SP-a 2018. muči s ozljedama i rijetko igra, a Domagoja Vidu, koji je standardan u Bešiktašu, zovu natrag u Osijek. Koliko je ta opcija realna, saznat ćemo uskoro. Nikola Kalinić već je dugo na meti Hajduka. Šuška se kako je sve praktički riješeno i kako se samo mora pronaći modalitet igračeva razlaza s Veronom. U Poljudu bi rado da se to riješi čim prije, već ove zime, ali ako treba čekati do ljeta, nema problema.

S prvim danom nove godine pregovori mogu početi s još mnogim zanimljivim hrvatskim igračima.

Reprezentativnom vrataru Simonu Slugi istječe ugovor s engleskim drugoligašem Lutonom, Ivanu Santiniju u Saudijskoj Arabiji, slobodni će biti i Alen Halilović iz Readinga, Fran Tudor koji je u poljskom Rakowu, pa riječki trojac GalovićPavičićTomečak, Marin Leovac iz Dinama, bivši Hajdukovi stoperi Zoran Nižić i Mario Maloča, Stipe Perica

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!