‘Za Livaju su nam nudili osam milijuna, nije nas zanimalo’

Hrvatska 16. velj 202219:15 0 komentara
HNKGorica2019

Hajdukov sportski direktor Mindaugas Nikoličius pred nekoliko je splitskih novinara rezimirao zimski prijelazni rok. Hajduk je doveo četiri igrača, a Nikoličius je vrlo ponosan obavljenim poslom. Posebno je istaknuo kako se klub othrvao izdašnim ponudama za Marka Livaju.

“U zimskom mercatu sam najavio četiri pojačanja i jako sam sretan što smo doveli četiri igrača. Grgića, Mikanovića, Ferra i Nikolu Kalinića. S Grgićem i Kalinićem nismo željeli ići u kompromis, oni su bili naše prve opcije i čekali smo do zadnjeg trenutka da ih realiziramo. Grgića smo dugo pratili i znamo sve o njemu i jako sam sretan što je LASK pristao na našu ponudu, pa smo dobili igrača od početka priprema. Što se tiče Mikanovića, bilo je puno neizvjesnosti zbog situacije u Kazahstanu. Nije mogao razgovarati sa sportskim direktorom Kairata, a nije bilo ni interesenata u Kazahstanu. Zato nam je trebalo više vremena. Ferro je igrač kojeg dugo poznajem, od ljeta pratim stvari o njemu, ali nismo mogli doći do njega. U prosincu smo ponovno stupili u kontakt i uspjeli smo ga privući u Hajduk. Kao i kod svih, ni kod njega nije glavni razlog dolaska isključivo novac, već igrači prepoznaju Hajduk kao jako dobru sredinu za napredak. Da je samo u pitanju novac, sigurno ne bismo doveli sve ove igrače”, kazao je Nikoličius.

Kako ste angažirali Nikolu Kalinića?

“To je posao koji je također dugo trajao. Nikola je izrazio želju doći u Hajduk i hvala Bogu što je tako završilo. Kad sam prvi put vidio Kalinića bilo je jasno da je veliki adut imati takvog igrača u svlačionici. Prvi susret? Neću ulaziti u te detalje.”

Koji je najveći posao kojeg ste dosad realizirali u Hajduku?

“Ne bih o najvećem poslu, ali Livaja me fascinira svaki dan. Puno ljudi smatra kako je njemu jednostavno, međutim, treba živjeti kao ikona u ovom gradu.”

Otkrio je i dosad jedan nepoznat podatak.

“Imali smo ponude iz lige Petice i s drugih kontinenata. Međutim, ne prodajemo budućnost za sigurnost, davno je rekao naš predsjednik. Nije problem prodati igrače iz Hajduka, ali vjerujemo u našu momčad. Biuk Ljubičić su igrači iz naše Akademije, ali ima i drugih igrača. I Mlakar je mogao otići za dobru ponudu, ali smo odlučili da nije trenutak. Ne želimo u bitnom razdoblju ostati bez igrača. Imali smo i ponuda za Livaju, to nije tajna. Bile su između sedam i osam milijuna, ali ni igrač, ni klub nisu željeli razgovarati o tome. Zašto? Fokusirani smo na naše ciljeve. Za Marka je to bilo jednostavno, nije želio ni čuti. Nevjerojatno je kakav je vrhunski igrač i osoba.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!