Vulić za SK : Ovaj trofej nema baš značaj ako Hajduk…

Hrvatska 27. svi 202211:56 > 11:56 0 komentara
Miro Gabela/Hajduk.hr

Hajduk je nakon devet godina podigao taj trofej koji su dugo čekali i razgalio svoje navijače koji su do dugo u noć slavili u Splitu.

Jedan gol Ferra, dva gola Melnjaka i isključenje kapetana Rijeke Hrvoja Smolčića bilo je dovoljno da Hajduk podigne to Rabuzinovo sunce. Igrači Valdasa Dambrauskasa ispratili su Tomićeve Riječane s 3:1.

Kadrovi euforije iz Splita rekli su sve. Svoje dojmove s nama je podijelio nekadašnji strateg Hajduka, Zoran Vulić.

“Nakon dugo vremena svima nama je bio prekrasan dan i eto nakon devet sušnih godina došli smo do trofeja. Sami ste vidjeli kadrove iz Splita i kako se slavi, mislim da tu nema puno priče.”

imago Aleksandar Djorovic

Vuliću je malo prije finala SuperSport Hrvatskog kupa propao posao u inozemstvu. Trebao je pomoći postati trener Neftči Ferganua, posljednjeplasirane momčadi uzbekistanske prve lige, ali kad je došao tamo ispostavilo se da je trebao biti pomoćnik.

Bivši Hajdukov strateg vratio u Split. Kako nam kaže, još bolje da je sve ispalo tako.

“Apsolutno i zato mi sada nije žao što mi ovaj posao u Uzbekistanu nije bio takav kao što smo zamišljali tako da mi je drago da sam prisustvovao ovom danu i ovom događaju u Splitu i pobjedi i trofeju Hajduka.”

A kakav mu se činio Hajduk protiv Rijeke?

“Pa dobro. Kad se igra za trofej ne treba to biti sjajna igra, nešto spektakularno, trofej se igra da se pobijedi, a na kraju se samo pišu pobjednici. Hajduk je počeo utakmicu malo nervozno i iz prve kontre Rijeka ga je kaznila. Ali nakon toga je Hajduk uzeo loptu u svoje noge. U puno toga mu je pomogao i Smolčić s njegovim isključenjem, nakon tog isključenja vidjelo se već nakon 45 minuta da će Hajduk uzeti trofej”, kaže nam Vulić.

S druge strane, Rijeka je nestala nakon isključenja Smolčića u 41. minuti, smatra Vulić.

“Rijeka je bila solidna prvih 20 minuta, a nakon tog kao da se ugasila. Ne znam razlog, to nije moje da govorim, niti imam pravo niti ću. Ali ovako do tih 1:0 Rijeka je djelovala solidno, nakon isključenja nije postojala.”

Zbog jednog poteza Vulić kaže da se isplatilo doći na Poljud.

“Ma svi su bili junaci, ja bih rekao da je junak bila publika za mene. I onaj potez Marka Livaja koji je primio loptu na prsa i okrenuo igrača i dodao za drugi gol, to treba doživjeti, to treba vidjeti. To su rijetki takvi kvalitetni trenuci pogotovo u hrvatskom nogometu. Za taj jedan potez vrijedi doći na utakmicu.”

Nakon osvajanja Kupa, odmah se počeo zazivati naslov prvaka Hrvatske iduće sezone. Hajduku ta titula nedostaje još od 2005.

“Iduće sezone Hajduk ne smije bježati da je favorit za osvajanje trofeja, treba napraviti stepenicu više, učiniti sve da se u Europi prezimi, ako se ne prezimi onda nije dobro, onda ovaj trofej osim neke brojke nema neki značaj. Najvažnije je prezimiti u Europi, pripremiti se dobro i da uz dva, tri dobra pojačanja s ovom momčadi ako ostanu na okupu mislim da može napasti Dinamo. Nećemo tu ni podcijeniti ni Rijeku ni Osijek ni druge klubove. Mislim da je Hajduk već ove godine bio konkurentan za prvo mjesto, a mislim da će dogodine biti jedan od favorita.”

Trebat će se to uložiti i u pojačanja. Vulić smatra da se treba tražiti rješenje za dvije pozicije.

“Mislim da na toj stoperskoj poziciji, trebaju jednog kvalitetnog veznog igrača. Mislim da su to dvije pozicije koje u ovom trenutku neću reći ‘klapaju’, nego jednostavno treba popuniti s kvalitetnim igračima. Znamo da su Katić i Ferro na posudbi. Tu će se otvoriti rupa ukoliko Hajduk ne uspije dogovoriti ta dva igrača. Mislim da je tu potreban jedan kvalitetan stoper, stoper sa imenom i prezimenom. Dosada je to Nikoličius radio dobro i kvalitetno, mislim da će i odsada.”

Splićanima Kup ne bi trebao biti najveći doseg koji mogu postići.

“Mislim da se Hajduk nikad ne smije zadovoljiti samo Kupom, Hajduk mora ići na sve i drago mi je da je nakon dugo sušnih godina došlo jedno vrijeme, ja se nadam da će to biti hajdukovo vrijeme”, rekao je Vulić pa objasnio da je bitno da se Hajduk sada pokaže u pravom svjetlu i uđe u Europu. Svoj put kreću od 3. pretkola Konferencijske lige.

“Tu je bitno da Hajduk prođe u Europi, jer ovo sve što napravite i ako ne prođete u Europu nema toliku financijsku inekciju kao što u ovom trenutku Hajduku treba. Hajduk je doveo jako kvalitetne igrače koji koštaju, bez Europe vi teško možete financijski pratiti momčad. Mislim da će Hajduk u tom segmentu napraviti jedan iskorak.”

Za napadača Hajduka Nikolu Kalinića smatra da će iduće sezone biti još bolji, ako ga naravno zaobiđu ozljede.

“Kalinić je igračina, o Kaliniću ne treba trošiti riječi, to da je zabio taj gol Dinamu već je dovoljno. Mislim da će Kale dogodine biti puno bolji, kvalitetniji, samo da izbjegne ozljedu.”

Ocjena za Valdasa?

“Pa čim je trofej tu je ocjena uvijek pozitivna. Apsolutno i on nije upitan i mislim da će i on dogodine voditi Hajduk, nema razloga da tako ne bude. Ja bih samo želio još veći uspjeh nego što je ove godine napravio. Uzeo je Hajduk u ne tako lakom trenutku, posložio ga je i njegovi rezultati govore sve o njemu. Jedan samozatajan trener koji radi svoj posao, kvalitetno i to pokazuje ovaj trofej koji je donio Splitu.”

A kakvi su Vulićevi planovi nakon propalog posla u Uzbekistanu?

“Pa sad ću opet negdje otići do prvenstva ja se nadam pa ću se vratiti dok bude proslava prvenstva.

Uvijek ima nekih ponuda, ali ako ne bude nije to bitno, živimo iz dana u dan i kako bude tako će biti. Nema sad nekih euforija i zašto nemam ili imam klub. Ako dođe, doći će, ako neće, neće, hvala Bogu idemo dalje”, zaključio je Vulić.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!