Vlahović: Ne smatram da smo Đoković i ja isti

Nogomet 27. srp 202214:50 > 16:39
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Nova sezona Serie A počinje za manje od mjesec dana, a očekivanja Juventusa u sljedećoj sezoni od Dušana Vlahovića bit će ogromna.

Reprezentativac Srbije je u razgovoru za Gazzettu dello Sport otkrio da je svjestan što se od njega očekuje.

Juventus i ja imamo isti mentalitet – nikad ne odustajemo, vjerujemo i kada izgleda da je sve izgubljeno. To je moja, ali i filozofija kluba. Svi znamo što ovaj klub predstavlja u Italiji, čast je i zadovoljstvo braniti ove boje”, rekao je Vlahović.

Napadač je zimus stigao iz Fiorentine u Juventus za 80.000.000 eura i od tada je odigrao 21 utakmicu na kojoj je postigao devet golova i dodao dvije asistencije. Solidan učinak, ali sljedeće sezone u kojoj je plan napasti titula, tražit će se puno više od njega.

“Želim ući u povijest Juventusa. Golovi momčadi su važniji od osobnih, najvažnije je da Juve pobjeđuje. Želim Scudetto i 30 golova. Ali najvažnije su pobjede. Sve prolazi, samo uspjeh ostaje.”

Ovoga ljeta u Torino je stigao Angel Di Maria.

“Kada sam čuo da dolazi, odmah sam pomislio koliko golova i asistencija možemo zajedno postići jer želim i ja asistirati njemu. Angel dugo igra na visokom nivou, jedan je od najboljih krilnih igrača u posljednjih 20 godina i bio je odličan gdje god je igrao. Donedavno sam gledao ove šampione na televiziji, a kad sam bio dijete sanjao sam igrati s njima. Treba se upoznati s Di Marijom da se bolje razumijemo, ali sam siguran da to neće biti teško. Igrao je sa sjajnim napadačima, ja njega moram pitati kako se kretati kako bi me pronašao.”

Vlahović je govorio i o sunarodnjaku Novaku Đokoviću.

“Ne smatram da smo isti. Ne znam ga osobno, ali mi je čestitao kada sam stigao u Juventus. On je uzor, ima ludačku mentalnu snagu. Ja sam također nekad igrao tenis, bilo bi lijepo da nas posjeti u Torinu kako bi razmjenili nekoliko udaraca”, poručio je Vlahović.