Vlada će ubrzo odobriti kupovinu Chelseaja milijarderu

Nogomet 24. svi 202210:38 0 komentara
AP Photo/Kirsty Wigglesworth via Guliver

Konzorcij na čelu s američkim milijarderom Todom Boehlyjem dobit će odobrenje britanskih vlasti za kupnju nogometnog kluba Chelsea, kako se očekuje, u roku od 24 sata.

Kako prenosi Sky, britanske vlasti dobile su zakonska jamstva da vlasnik Chelseaja Roman Abramovič neće imati koristi od prodaje kluba, što znači da mogu odobriti posao vrijedan 4,25 milijardi funti.

Prihod od prodaje ići će na zamrznuti račun koji kontrolira britanska vlada. Osim u Velikoj Britaniji, Abramoviča je sankcionirala Europska unija, a budući da ima portugalsku putovnicu, prodaju su odobrile portugalske vlasti.

Abramovič nakon 19 godina više neće biti vlasnik Chelseaja. U tom razdoblju Chelsea je osvojio 21 trofej, od čega pet naslova Premier lige i dvije Lige prvaka.

Abramovič je morao prodati klub zbog navodnih veza s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom u jeku ruske invazije na Ukrajinu. Nekoliko dana nakon početka rata, 24. veljače, Abramovič je klub najavio prodaju.

Bio je dio delegacije koja je sudjelovala u mirovnim pregovorima između Rusije i Ukrajine. Britanska vlada uvela mu je sankcije 10. ožujka, ali je Chelseaju dala posebnu radnu dozvolu koja istječe 31. svibnja. Američki milijarder Todd Boehly vlasnik je bejzbol momčadi Los Angeles Dodgers, a ima i udjele u Lakersima i Sparksima.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!