Villarreal i Manchester United u finalu Europske lige

Europa 6. svi 202122:54 > 23:01
Catherine Ivill/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda i Villarreala borit će se 21. svibnja u Gdanjsku za naslov pobjednika Europske lige.

Roma je nakon poraza 6-2 na Old Traffordu, na svom Olimpicu došla do utješne pobjede od 3-2. Manchester je poveo u 39. minuti pogotkom Edinsona Cavanija. U nastavku je Roma došla do preokreta. Edin Džeko (57) i Bryan Cristante (60) donijeli su vodstvo Rimljanima, da bi Cavani svojim drugim pogotkom u 68. minuti izjednačio na 2-2. Konačnih 3-2 postavio je Nicola Zalewski u 83. minuti.

Unitedu će to biti drugo finale, nakon što su osvojili Europsku ligu 2017. svladavši u finalu Ajax.

Villarreal je do svog prvog finala stigao zahvaljujući pobjedi 2-1 u prvoj utakmici, a tu je prednost zadržao odigravši 0-0 na gostovanju u Londonu.

Za Villarrealova trenera Unaija Emerya to će biti peto finale u ovom natjecanju, nakon što je triput bio pobjednik sa Sevillom i finalist s Arsenalom prije dvije godine, kad je pobjednik Europske lige bio Chelsea.

Španjolci su bez ijednog poraza, s 12 pobjeda i dva neodlučena ishoda, stigli do finala, a na tom su putu u četvrtfinalu izbacili zagrebački Dinamo.