Nogomet 12. tra 202123:13 > 23:13
Darren Staples/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images

WBA je stigao do druge uzastopne pobjede u Premier ligi, u 31. kolu s 3:0 ispratili s Hawthornsa Southmapton.

Sam početak utakmice donio je novu VAR kontroverzu gdje je poništen gol Diagnea, gdje u VAR sobi nisu mogli potegnuti liniju zbog položaja tijela igrača.

WBA je do vodstva stigao u 32. minuti golom Pereire iz penala, da bi u 35. minuti već bilo 2:0 kada je pogodio Phillips.

Za 3:0 pogodio je Robinson u 69. minuti. Sveci su u 93. mogli ublažiti poraz, no Ward-Prowse je promašio penal.

WBA je 19. s 24 boda, osam manje od pozicija koje garantiraju ostanak, dok je Southampton 14. s 36 bodova.

U posljednjoj utakmici kola Brighton and Hove Albion i Everton su igrali 0:0.

Everton je s tim bodom ostao osmi sa 48 bodova, jednim manje od sedmog Tottenham Hotspura, dok je Brighton napredovao za jednom mjesto, sada je 15. sa 33 boda, koliko ima i 16. Burnley, a 18. Fulham, koji se nalazi u zoni ispadanja, ima sedam bodova manje.