VIDEO Porto u pola sata dotukao Benficu

Nogomet 23. pro 202123:56 > 25. pro 2021 12:34 0 komentara

U dvoboju Porta i Benfice u osmini finala Kupa domaćin je slavio s uvjerljivih 3:0, a priča je riješena već u prvih 45 minuta.

U osmini finala portugalskog Kupa nogometaši Porta su, u najvećem tamošnjem derbiju, svladali na svom Dragao stadionu Benficu s 3-0.

Utakmica je, ispostavilo se kasnije, riješena nakon samo sedam minuta jer je toliko trebalo domaćim igračima za dva pogotka. Evanilson je u 1. minuti zabio za 1-0, a Vitinha u 7. za 2-0. Brazilac Evanilson je potom u 31. minuti zabio i za 3-0, ali je na samom kraju prvog dijela zaradio drugi žuti karton čime je Benfica dobila cijelo drugo poluvrijeme za potencijalni povratak u utakmicu.

No, unatoč napadima u nastavku Benfica nije uspjela na pravi način ni pritisnuti velikog suparnika ni kreirati dovoljan broj prilika kako bi Porto stavila u nezgodnu poziciju. Na utakmici je Portu poništen jedan, a Benfici dva pogotka, s tim da je u samom finišu ogleda pocrvenio i igrač gostiju Otamendi zbog divljačke reakcije laktom.

Isti klubovi, 30. prosinca, na istom stadionu igraju prvenstvenu utakmicu.

Ranije tijekom četvrtka Vizela je s 1-0 izbacila i pobijedila Bragu koja je prošle godine osvojila ovaj trofej.