Nogomet 26. ožu 202222:41 > 22:46

Nizozemska je u prijateljskoj utakmici pobijedila Dansku 4:2, a velike ovacije zaslužio je povratnik Christian Eriksen koji je zabio odmah nakon što je ušao u igru.

Nizozemci su poveli pogotkom Bergwijna u 16. minuti, no Verstergaard je četiri minute kasnije izjednačio na 1:1. Do kraja prvog poluvremena Nizozemci su vodili 3:1, a golove su zabili Ake i Memphis Depay.

Eriksen je ušao u 46. minuti i zabio u 48. i digao sve na noge. Zabio je 288 dana nakon što je doživio skoro smrtonosni srčani udar na terenu.

Eriksen je kolabirao tijekom okršaja Danske na Euru 2020. s Finskom na stadionu Parken u Kopenhagenu i nakon toga je morao ugraditi uređaj za reguliranje rada srca. To je dovelo do kraja njegovog boravka u talijanskom klubu Interu, jer talijanska Serie A ne dopušta igračima koji koriste takve uređaje dok igraju.

Eriksen, koji je 26. veljače nastavio svoju klupsku karijeru s engleskim prvoligašem Brentfordom, ostvario je svoj 110. nastup za Dansku.

U 71. minuti na 4:2 vodstvo Nizozemske povisio je Bergwijn.

Njemačka je svladala Izrael 2:0. Zabili su Havertz u 36. i Werner u 46. minuti.