FIFA World Cup 14. stu 202120:02 > 20:18 1 komentar
Sport Klub

Sjajni Makedonci pobjedom 3:1 protiv Islanda izborili su dodatne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Kataru iduće godine.

Sjeverna Makedonija protiv Islanda povela je golom Alioskog u sedmoj minuti. Izjednačenje je donio Thorsteinsson u 54. minuti. Još dva gola za Makedonce zabio je Elmas u 65. i 87. minuti i postavio konačan rezultat 4:1.

Sj. Makedonija je ovom pobjedom osigurala dodatne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Njemačka je povela u 15. minuti golom Havertza. Gundogan je zatim bio precizan u 49. i 50. minuti. Jedini gol za Armeniju zabio je igrač Rome Mhitaryan u 59. minuti. Konačan rezultat 4:1 postavio je Hoffman u 64. minuti.

Nijemci idu izravno na Svjetsko prvenstvo s 27 bodova, dok je Sjevernoj Makedoniji bilo dovoljno 18 bodova za dodatne kvalifikacije i nadu da još uvijek mogu otići u Katar.

Makedoncima će se u dokvalifikacijama pridružiti još devet drugoplasiranih iz ostalih skupina i dvije momčadi iz Lige nacija.

Rumunjska je pobijedila Lihtenštajn 2:0 golovima Mana i Bancua. Na trećem su mjestu u ovoj skupini sa 17 bodova iza Sjeverne Makedonije.