FIFA World Cup 28. sij 20228:38 > 9:45 0 komentara

U devetom kolu kvalifikacija CONCAF za Svjetsko prvenstvo pobijedili su Kanada, Sjedinjene Američke Države i Meksiko, uz važnu pobjedu Kostarike protiv Paname.

U Sjevernoj i Centralnoj Americi nema puno dileme. Jedino je zapravo pitanje tko će biti četvrti i tko će s te pozicije u dodatne kvalifikacije. Panama je prije utakmice devetog kola protiv Kostarike imala šest bodova više, no sada je ta prednost prepolovljena.

Meksiko je pobijedio Jamajku 2:1. Od 47. minute Jamajka je ostala s igračem manje nakon isključenja Lowea.

Prvi gol pao je u 50. minuti, precizan je za Jamajku bio Johnson.  Na 1:1 izjednačio je Martin u 81. minuti, a samo dvije minute kasnije za 2:1 Meksika pogađa Vega.

SAD je bio bolji od Salvadora. Izvukli su minimalnu pobjedu 1:0. Strijelac je bio Robinson u 52. minuti.

Kostarika je na svom terenu slavila 1:0, a jedini strijelac bio je kapetan Bryan Ruiz u 65. minuti. Panama je dotad dominirala u posjedu lopte i bila strpljiva, no nekoliko udaraca te momčadi obranio je Keylor Navas. Panama je bila najbliža izjednačenju u 75. minuti kada je Navas ponovno obranio.

Kanada je i dalje prva i čini se da ovu reprezentaciju ništa neće spriječiti da po drugi put bude na Svjetskom prvenstvu. Prvi put nakon Meksika 1986. Kanada je povela u Hondurasu autogolom Maldonada u desetoj minuti, a napadač Lillea Jonathan David u 73. minuti je povećao tu prednost za konačnih 2:0.