Nogomet 23. sij 202221:20 > 21:22 0 komentara

Nogometna reprezentacija Burkine Faso izborila je plasman u četvrfinale Afričkog Kupa nacija nakon što je u prvom susretu osmine finala u Limbeu pobijedila Gabon sa 7:6 boljim izvođenjem penala. Golman Herve Koffi izveo je pravu atrakciju nakon pobjede.

Susret između Burkine Faso i Gabona završio je 1:1. Bila je to predstava sa čak 12 žutih i jednim crvenim kartonom.

Prvu veliku priliku na utakmici imala je Burkina Faso u 18. minuti, međutim napadač Aston Vile Bertrand Traore nije realizirao jedanaesterac, pogodio je vratnicu. Traore se za pogrešku iskupio u 28. minuti pogodivši za 1-0.

Korak bliže porazu Gabon je došao u 67. minuti nakon što je “pocrvenio” Sidney Obissa, no u sudačkoj nadoknadi je uspio izjednačiti. Adam Guira je nespretno zatresao vlastitu mrežu pogodivši za 1:1.

Kako u dodatnih pola sata nije bilo golova odluka je pala udarcima s bijele točke i to tek u devetoj seriji.

Prvi promašaj vidjeli smo u četvrtoj seriji kada su promašila obojica igrača, Kanga kod Gabona, te Simpore na suprotnoj strani. Novi promašaji uslijedili su u osmoj seriji. N’Gakoutou je promašio za Gabon, a Tapsoba je imao priliku donijeti pobjedu Burkini faso. No, niti on nije bio uspješan.

Seriju promašaja nastavio je Palun u devetoj seriji, no ovoga puta s druge strane je Ouedraogo bio uspješan gurnuvši Burkinu Faso u četvrtfinale.