Nogomet 8. ožu 202123:37 > 23:40 0 komentara

Betis je u posljednjoj utakmici 26. kola Primere na Benito Villamarin stadionu velikim preokretom s 3:2 pobijedio Alaves. #SponzorPrijenosa #DerbyBananas DerbyBananas

Alaves je poveo sjajnim golom Joselua iz slobodnog udarca u 12. minuti, da bi Mendez u 24. povisio na 2:0.

Betis je smanjio u 61. minuti golom Iglesiasa iz penala. Trenutku povijesti svjedočili smo u 81. minuti kada je glavom za 2:2 pogodio Joaquin.

“U stilu Cice Kranjčara u Dinamovom dresu ili barem dovoljno slično tome za nekoga tko ima ovako bujniju maštu”, komentirao je Joaquinov gol naš komentator Ivan Hoboda.

S 39 godina i 230 dana postao je najstariji igrač koji je zabio glavom u Primeri otkako vrijede Optine statistike.

Ujedno je postao najstariji igrač koji je zabio glavom u ligama petice u posljednjih deset godina, a samo su trojica stariji zabijali glavom u ligama petice – Dean Windass (39 godina i 235 dana), Paolo Maldini (39 godina i 278 dana) te Teddy Sheringham (40 godina i 210 dana).

Pobjedu Betisu donio drugim golom Iglesias u 88. minuti.

Betis je šesti s 42 boda, šest manje od Seville i mjesta koja vode u Ligu prvaka, dok je Alaves 19. s 22 boda.