Nogomet 15. svi 202219:39 > 19:47

U susretu 37. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je na Goodison Parku izgubio od Brentforda s 2:3 ugrozivši ostanak u elitnom razredu otočkog nogometa.

Everton je vodio 1:0 i 2:1, međutim gosti su okrenuli rezultat, a domaćin je na koncu završio utakmicu i s dva igrača manje.

Everton je poveo u 11. minuti preko Richarlisona, no samo osam minuta kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Jarrad Branthwaite kao posljednji igrač obrane. U 37. minuti gosti su izjednačili, nakon što je Seamus Coleman nesretno pogodio vlastitu mrežu. Ipak, u posljednjim trenucima prvog dijela Richarlison je svojim drugim golom ovoga puta iz kaznenog udarca doveo Everton u novu prednost.

Međutim, gosti su u razmaku od 62. do 64. minute uspjeli okrenuti rezultat. Yoane Wissa je u 62. zabio za 2:2, da bi dvije minute kasnije Rico Henry pogodio za 3:2. U 88. minuti Everton je ostao i bez Salomona Rondona koji je ušao u igru četiri minute ranije.

Everton je ostao na 16. mjestu sa 36 bodova, a do kraja sezone ima još dvije utakmice. Burnley na 18. mjestu koje vodi u niži rang ima dva boda manje, a također i dvije utakmice do kraja sezone, dok je Leeds United na 17. mjestu sa 35 bodova i jednom utakmicom do kraja.