Nogomet 7. ožu 202222:54 > 08. ožu 2022 8:38 0 komentara

U utakmici 28. kola Premier lige, Tottenham je na domaćem terenu slomio Evertonu s visokih 5:0.

Prvi gol na utakmici pao je u 18. minuti, autogol je zabio Keane za vodstvo 1:0 Tottenhama. U 17. minuti zabio je Son za 2:0.

Kane je bio precizan u 37., za 4:0 zabio je Reguillon u 46. minuti, dok je na 5:0 povisio ponovno Kane u 56. minuti.

Tottenham je sada sedmi na ljestvici s 45 bodova, dok je Everton 17. s 22 boda.

Kane je s postignuta dva gola u ovom dvoboju prešao i Thierryja Henryja na ljestvici najboljih strijelaca Premier lige ikad, sada je šesti svih vremena sa 176 golova.

U povijesti dvoboja Tottenhama i Evertona nikad se nije dogodilo da utakmica završi rezultatom 5:0. To je ujedno i treća najveća pobjeda u povijesti Spursa nad Evertonom, 10:4  (1958.) i 6:0 (1956.)