Nogomet 18. sij 202219:40 > 19:40 1 komentar
Sport Klub

Nogometne reprezentacije Senegala i Gvineje izborile su plasman u osminu finala afričkog Kupa nacija nakon odigranih susreta 3. kola B skupine.

Senegal je u posljednjem kolu skupine B u Bafoussamu odigrao 0:0 protiv 129. reprezentacije Malavija što mu je bilo dovoljno za osvajanje prvog mjesta u skupini i prolaz u osminu finala.

Još nije poznato u kojem će jakosnom šeširu biti Hrvatska prilikom ždrijebanja skupina za Svjetsko prvenstvo u Kataru krajem godine. Po trenutnom rangu nalazi se u drugom jakosnom šeširu, ali drži 15. mjesto, što znači da će završiti u trećem šeširu ako je dvije reprezentacije prestignu.

Jedan od najvećih konkurenata upravo je Senegal. Remijem protiv 129. reprezentacije svijeta Senegal će izgubiti bodove. Ipak, remijem je osigurao prolaz u osminu finala, što znači da će imati još šansi da popravi svoj Fifa ranking.

Dalje ide i Gvineja koja je u zadnjem kolu izgubila od Zimbabvea sa 1:2. Međutim, Gvineja je sakupila četiri boda, kao i Malavi, a u međusobnom susretu je slavila sa 1:0.

Malavi se može nadati kako će proći dalje kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe, dok je Zimbabve usprkos pobjedi ostao na začelju.

U ponedjeljak su plasman u osminu finala izborili Kamerun i Burkina Faso iz skupine A, dok su Zelenortski Otoci još uvijek na čekanju.

Naime, nastavak natjecanja izborit će i četiri najbolje trećeplasirane ekipe iz šest skupina. Zelenortski Otoci su bili treći u skupini A, a Malavi u skupini B, a obje reprezentacije su sakupile po četiri boda.

Večeras su na rasporedu i susreti posljednjeg kola skupine C, a sastaju se Gabon i Maroko, te Gana i Komori.