Veliki derbi na SK: Porto brani pobjedu iz Lisabona

Nogomet 21. tra 202215:02 0 komentara
AP Photo/Armando Franca via Guliver Image

U četvrtak na Sport Klubu 2 od 21.15 moći ćete pratiti uzvratnu utakmicu polufinala portugalskog Kupa.

U Portu, na stadionu “Dragao”, aktualni lider portugalske Primere branit će pobjedu od 2:1 koju je ostvario na gostovanju u Lisabonu. Porto i Sporting su veliki rivali i sigurno je da je pred nama još jedan veliki derbi.

Zanimljivo je bilo u prvoj utakmici na stadionu “Jose Alvalade”. Porto je slavio 2:1, ali sigurno je da ovaj rezultat ne dopušta opuštanje.

“Po prirodi sam uvijek pun plamena i vatre. Vidjet ćete takvu momčad i u četvrtak neće biti drugačije. To je naše ponašanje uvijek ne samo zato što igramo protiv Sportinga. Spremamo utakmicu na terenu. Očekujem da će Sporting dati sve od sebe”, rekao je trener Porta Sergio Conceicao.

Sporting je tijekom vikenda u lisabonskom derbiju izgubio od Benfice, što znači da je utrka za naslov skoro gotova jer Porto ima devet bodova više.

“Nije me briga kako se suparnik osjeća. Ja sam se pobrinuo za našu pripremu za utakmicu. Rezultat iz prve utakmice ne dopušta nam da se opustimo, tek smo na pola puta, a ostalo je još 90 minuta u kojima moramo ostvariti ono što želimo. Cilj je finale. Nadam se da ćemo na kraju slaviti.”

Za Porto neće igrati kapetan Pepe koji je suspendiran zbog ponašanja na utakmici 11. veljače kada je fizički napao pomoćnog trenera Sportinga Huga Vianu. Zbog toga je dobio suspenziju na 23 dana, a Sporting smatra da je kazna preblaga. Trener Ruben Amorim je pod pritiskom jer je klub ispao iz prvenstvene utrke.

“Kad nema rezultata, ljudi nisu zadovoljni. Navijači ne moraju uvijek podržavati trenera. I nakon niza dobrih rezultata, ako trener počne gubiti, nastaje nezadovoljstvo. Moraš živjeti s tim. Nemam straha. Sviđa mi se ovdje, želim zadržati svoj posao, ali se ne bojim da ću ga izgubiti. U životu ili gubiš ili dobivaš, kad izgubimo sve se zaboravlja. Svi žele više od Sportinga, a ja želim više. Kad pobijediš onda je sve u redu, kad izgubiš ništa nije u redu. Dobra stvar je što je sutra utakmica i možemo pobijediti. U pobjedi je najvažniji rezultat i uopće se ne bojim”, rekao je trener Sportinga Ruben Amorim.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!