Umro je Cico Kranjčar!

Hrvatska 1. ožu 202110:16 > 11:20
Foto: Srdjan Stevanovic/Getty Images

Legendarni nogometaš Dinama i bivši hrvatski izbornik Zlatko Cico Kranjčar preminuo je u Zagrebu u 65. godini.

Kranjčar je preminuo u zagrebačkoj bolnici Merkur nakon kratke i teške bolesti u 65. godini.

Cico je rođen 15. studenog 1956., a u bogatu igračku karijeru započeo je u Dinamu, gdje je postao legenda kluba. U plavom dresu debitirao je 3. ožujka 1974. protiv Hajduka na Maksimiru.

Predvodio je Dinamo do osvajanja Kupa maršala Tita 1980. i 1983. godine, a član je generacije koja je 1982. godine osvojila prvenstvo. U europskim natjecanjima postigao je četiri pogotka (dva u Kupu Uefa, dva u Kupu pobjednika kupova).

Nakon Dinama igrao je još za Rapid Beč, St. Polten te Wienerfeld gdje je uplovio i u trenerske vode.

Iza njega je sjajna trenerska karijera u kojoj je vodio Klagenfurt, Segestu, Dinamo, Linz, Slaven Belupo, Samobor, EL Masry, Marsoniju, Zagreb, Rijeku, Al-Shaab, Croatiju Sesvete, Dunajsku Sredu, Piroozi, Sepahan Al Ahli.

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije bio je od 19. kolovoza 2004. do 15. srpnja 2016. Vodio je Vatrene u 22 utakmice, a s klupe je otišao nakon Svjetskog prvenstva 2006. godine u Njemačkoj.

Kao izbornik vodio je i Crnu Goru, te iransku U23 reprezentaciju…