Šahtar putuje iz Kijeva sa +13, super derbi

Ukrajina 12. pro 201618:06 > 20:01
Christian Hofer, Bongarts

Nogometaši Šahtara u velikom derbiju ukrajinskog prvenstva, u posljednjem meču prvog dijela sezone, pobjedili su Dinamo u Kijevu s 4:3 i vjerojatno osigurali osvajanje desete titule prvaka.

Ekipa iz Donjecka poslje 18. kola ima čak 13 bodova više od najvećeg rivala i čudo bi bilo da Šahtar u proljetnom dijelu sezone, koje počinje 25. veljače 2017, ostane bez titule..

Meč na Olimpijskom stadionu počeo je spektakularno. Dinamo je poveo već u 13. sekundi golom Moraesa, što je najbrži gol u povijesti dvoboja ovih ekipa.

Ipak, radost domaćina nije dugo trajala. U trećem izjednačenje “rudarima” autogolom donio je tragičar utakmice Khacheridi.

Novu prednost Kijevljanima donio je Rybalka sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 30. minuti, međutim, u nastavku meča Šahtar je potpuno dominirao.

Fred je izjednačio u 50. minuti, Fereira je u 58. upisao prednost gostima, a poslje isključenja Moraesa tri minute kasnije zbog koškanja i udaranja igrača Šahtara bilo je jasno da Dinamo nema čemu nadati se.

Napadali su domaći igrači na snjegom pokrivenom terenu, pokušavali da izjednače, ali je točku na meč stavio Khacheridi drugim autogolom u 88. minuti.

Do kraja utakmice, u sudačkom dodatku vremena Besedin je postavio konačnih 4:3 za goste.