Lucescu se predomislio, pa doveo i Vukojevića

Ukrajina 29. srp 202011:06 > 11:07
Epsilon, Getty Images Sport

Lucescu ipak stigao u Kijev, a doveo je i poznato lice za pomoćnika.

Rumunjski trener Mircea Lucescu objavio je u utorak da ipak preuzima ukrajinski Dinamo Kijev, a njegova objava je došla samo dan nakon što je kazao kako je odustao od angažmana zbog neslaganja pristalica Dinama koji vremešnom Rumunju ne mogu oprostiti što je dugi niz godina trenirao njihove najveće suparnike Šahtar Donjeck.

Lucescu (75) se ipak dogovorio s predsjednikom Dinama Ihorom Surkisom, koji je uvjerio Rumunja da preuzme slavni ukrajinski klub.

“Predsjednik me uvjerio da ipak dođem u Dinamo. Moja jučerašnja odluka je bila u najboljoj vjeri da ne uzrokujem nevolje za Dinamo,” priznao je Lucescu, koji je osvojio čak 22 trofeja sa Šahtarom, koji je trenirao između 2004. i 2016., uključujući i osvajanje Kupa UEFA 2009. godine.

Tijekom 40-godišnje trenerske karijere Lucescu je vodio reprezentacije Rumunjske i Turske, kao i Inter Milano, Galatasaray, Bešiktaš i Zenit St Petersburg.

Vijest je kako će Lucescu za pomoćnika dovesti Ognjena Vukojevića koji je godinama igrao za Dinamo, a trenutno je izbornik U20 reprezentacije Hrvatske koju će nastaviti voditi.

Dinamo je najpopularniji klub u Ukrajini s 15 ligaških titula, ali je zadnju sezonu završio kao drugi s čak 23 boda manje od Šahtara, koji sada ima četiri naslova u nizu. (H)