Navijači Kijeva potjerali trenera u samo četiri dana

Ukrajina 27. srp 202017:06 > 17:14
Getty Images

Iako je potvrđen kao novi trener kijevskog Dinama, odlučio je otići nakon samo četiri dana

Samo je četiri dana prošlo otkad je sjajni rumunjski strateg Mircea Lucescu preuzeo Dinamo iz Kijeva. Međutim, suradnja je danas prekinuta.

Naime, navijači kijevske momčadi ne toleriraju da im trener bude čovjek koji je čak 12 godina vodio najvećeg im rivala, Shakhtar. Stoga je atmosfera oko kluba u zadnjih nekoliko dana zbilja uzavrela, a sve to nije mogao istrpjeti Lucescu.

“Žao mi je što sam se odrekao moguće suradnje s Dinamom. Zahvaljujem obitelji Surkis na ukazanom povjerenju, ali nemoguće je raditi u atmosferi mržnje i neprijateljstva navijača čija nam je podrška neophodna”, kazao je Rumunj pa ja nastavio:

”Nikad nisam bio kukavica, prihvatio sam sve sportske izazove. Prešao sam iz Galatasaraya u Bešiktaš ili iz Dinama iz Bukurešta u Rapid Bukurešt. Ti su klubovi bili veliki rivali, ali navijači su me svugdje dočekali otvorenih ruku. Ne mogu prihvatiti vlastite navijače koji djeluju protiv interesa kluba. Moj dolazak u Dinamo Kijev nema nikakve veze s vrijednošću ugovora, novac mi je bio posljednja briga. Htio sam se vratiti nogometu, u Ukrajinu, gdje sam doživio toliko zadovoljstva, ponovno osjetiti tu atmosferu. Nažalost, to nije bilo moguće”, kazao je Lucescu za GSP.