Ukrajinska liga ostala bez jednog kluba

Ukrajina 9. srp 202020:08 > 20:09
Getty Images/Patrick Smith

Ukrajinski nogometni savez (UAF) je objavio kako će se priznati dosadašnji rezultati kluba, a njihove preostale utakmice bit će registrirane rezultatom 0-3.

Posljednjeplasirani sastav ukrajinskog nogometnog prvenstva Karpati iz Lviva izbačen je iz lige nakon što se nisu pojavili na terenu dva kola uzastopce.

Karpati je 4. srpnja trebao igrati odgođenu utakmicu protiv Mariupola, ali zbog financijskih problema u kojima se klub nalazi momčad nije stigla na utakmicu. Isto se dogodilo i tri dana ranije, a prema pravilima ukrajinske lige momčad koja se dva puta ne pojavi na terenu u zakazano vrijeme bit će izbačena iz lige.

Još uvijek nije jasno hoće li se klubu iz Lviva dozvoliti nastup u drugom razredu ukrajinskog nogometa ili će iduću sezonu započeti u nižoj ligi.

“Klub nije lišen svog profesionalnog statusa i ima pravo podnijeti zahtjev za licencu za sudjelovanje u “Persha ligi” (drugom razredu),” kazao je glavni tajnik Kontrolnog i disciplinskog odbora UAF-a Igor Grščenko.

Karpati je jedan od najpopularnijih ukrajinskih klubova nakon dvije najveće momčadi Dynamo Kijeva i Šahtar Donjecka.