Ukrajina 31. svi 202017:58 > 18:04
Joosep Martinson / Stringer

Šahtar je još jednom fantastičnom predstavom potvrdio titulu najbolje ukrajinske momčadi.

Nogometaši Šahtara još su jednom laganom pobjedom, ovoga puta u najvećem derbiju ukrajinskog nogometa protiv kijevskog Dinama, potvrdili kako je ovo njihova sezona.

Utakmica je odigrana bez navijača na Olimpijskom stadionu u Kijevu, no kao da se dvoboj igrao u Donjecku. Šahtar je bio bolja momčad unatoč vodstvu Dinama iz 38. minute kada je zabio Buyalskyy. No, prednost Kijevljana trajala je manje od minute, Marlos je praktički u prvom idućem napadu Šahtara izjednačio.

Još jedan pogodak Marlosa te mladog Marcosa Antonija odveli su ekipu iz Donjecka do uvjerljivog slavlja 3:1. Šahtar je potvrdio vodeću poziciju sa 62 boda, čak šesnaest više od tri momčadi koje dijele drugo mjesto – Zorje, Desne i Dinama.