Najbolji igrač Šahtara: Suze su mi potekle zbog bijesa

Ukrajina 11. stu 201911:43 > 11:45
Clive Brunskill/Getty Images

Nikad neću šutjeti i sklanjati glavu na nešto tako jadno kao što je rasizam. Volim svoju rasu, borim se za boju svoje kože. Osjećao sam se odbačeno i nemoćno

Ukrajinskom prvaku očito žele klubovi koji se zovu – Dinamo. Nakon što su se izvukli protiv zagrebačkog, nadjačali su kijevski 1:0. Ali derbi te velike zemlje na istoku Europe je upamćen po novoj civilizacijskoj sramoti.

– Nikad neću šutjeti i sklanjati glavu na nešto tako jadno kao što je rasizam. Volim svoju rasu, borim se za boju svoje kože. Suze su mi potekle od bijesa jer sam se osjećao odbačeno i nemoćno. Uvijek ću s ponosom isticati svoje porijeklo. Ne biti rasist jednostavno nije dovoljno. Moramo se svi skupa boriti za isti cilj, kako bi naše društvo sutra bilo bolje. Zato reci NE rasizmu”, rekao je Taison.