Vugrinec za SK: Čuvali nas puškama, a navijači nigdje luđi

Nogomet 1. svi 202214:17 > 14:19
imago/Camera 4 via Guliver

Najbolji strijelac u povijesti Prve HNL, Davor Vugrinec, prisjetio se dana u Trabzonsporu, koji je nakon 38 godina osvojio naslov prvaka Turske.

Uhvatili smo ga dok je razgovarao s majstorima.

Stan uređujem, tu su mi majstori. Djeca se igraju, idem se malo odmaknuti da vas mogu čuti“, započeo je Vugrinec (47)  razgovor za Sport Klub.

Njegov bivši klub Trabzonspor u subotu je i službeno postao prvak Turske. Prvi je to naslov kluba iz Trabzona nakon 38 godina.

Nisam gledao, ali čujem se sa ‘svojim’ Turcima. Veze su to koje imam još iz dana Trabzona, često komentiramo aktualno stanje“, rekao je Vugrinec pa se osvrnuo na svoje turske početke:

Davno sam bio tamo, od 1998. do 2000. godine. Kada sam dolazio rekli su mi da je grad sličan kao Split, ali nije se to pokazalo takvim. Ugovor sam potpisao u Istanbulu, a kada sam došao u Trabzon šokirao sam se.”

Prokomentirao je i navijače Trabzonspora.

Oni su teški fanatici, a tako se i zovu. Znate koje su tri najbitnije stvari u Trabzonu? Nogomet, nogomet i nogomet. Ma gdje god smo igrali punili smo stadione. Klub ima jako puno navijača izvan grada i zemlje“, rekao je legendarni ofenzivac pa objasnio:

Evo sjećam se situacije kada smo igrali derbi s Fenerbahčeom. Stadion je bio pun 10 do 12 sati prije utakmice. Igrači Fenera nisu smjeli spavati u blizini stadiona jer bi ih ometali naši navijači.”

No, navijači nisu dobro podnosili poraze.

Da, nekad su nas morali čuvati šmajserima, a znali su nam i kamenovati autobous. Doista je bilo svega“, zaključio je Vugrinec.