Bešiktaš siguran protiv Denizlija, Vida odigrao 74 minute

Turska 26. velj 202119:10 > 19:10

Nogometaši Bešiktaša ostvarili su treći trijumf u nizu, u 25. kolu turske Superlige svladali su Denizlispor 3:0.

Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu, a prvi gol dao je Cyle Larin u 22. minuti, kada je iskosa sa desne strane iz jako teškog ugla probio golmana.

U 38. minuti Bešiktaš povećava prednost – korner, izbijena lopta, pa vraćena u gužvu iz koje je Aboubakar zakucava u mrežu. Samo minutu kasnije Aboubakar je asistent u kontri, a Adem Ljajić sa desetak metara plasira loptu u gol.

Ispostavilo se da je to bio konačni rezultat, s obzirom na to su domaći u drugom poluvremenu lako sačuvali prednost. Bešiktaš ima 54 boda, koliko i prvoplasirani Galatasaray, a treći je Fenerbahče sa 51 bodom.

Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida odigrao je 74 minute, a onda ga je zamijenio Oguzhan Ozyakup.