Prvak započinje novu sezonu turske lige ( SK3 20:30)

Turska 10. kol 201814:49 > 15:01
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Prošlogodišnji prvak Turske momčad Galatasaraya danas otvara novu sezonu utakmicom u gostima protiv novog prvoligaša Ankaragucua. Utakmicu naravno možete pratiti na trećem programu Sportkluba od 20:30h.

Turski velikan Galatarasay je nakon tri godine suše uspio prošlu sezonu u ludoj završnici završiti na najbolji mogući način, osvajanjem 21. titule u domaćem prvenstvu. Tako su ponovno odmakli Fenerbahčeu koji ima 19 naslova i Bešiktašu koji ima 15.

Nisu najbolje krenuli u novu sezonu, naime poraženi su u Superkupu od iznenađujućeg pobjednika kupa momčadi Ahkisara nakon jedanaesteraca. Već na samom startu utakmice Rus Seleznyev je doveo Ahkisaru vodstvo i Galatasaray nije imao ideje kako probiti čvrsti blok momčadi Safeta Sušića.

Tek je u 79. minuti Eren Derdiyok uspio postići pogodak za izjednačenje. Činilo se tad da će Galata preokrenuti taj susret, međutim nije više bilo pogodaka i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Igrači obje momčadi su bili nepogrešivi sve do zadnjeg izvođača za Galatasaray. Bio je to najbolji strijelac turskog prvenstva prošle godine Bafetimbi Gomis koji je promašio udarac s bijele točke i donio Ahkisaru još jedan trofej kratkom razdoblju.

Nije to neki veliki problem za momčad Fatiha Terima, njima je naravno puno važnije domaće prvenstvo i naravno Liga prvaka u koju su se izravno kvalificirali osvajanjem naslova prvaka države.

U novu sezonu startaju bez nekih promjena u igračkom kadru, očito su odlučili u upravi kluba da je ekipa koja je prošle sezone osvojila titulu dovoljno jaka da se i ove godine bori za naslov.

Prvi protivnik će im biti momčad Ankaragucua koja je prošle sezone završila na drugom mjestu druge turske lige i ušla u elitni stupanj turskog nogometa. Zasigurno je ovo utakmica koja će oduševiti domaće navijače, jer ne može bolje od otvaranja nove sezone protiv prvaka države.

Chris McGrath, Getty Images Sport

Galatasaray će i ove godine bitku za naslov voditi za Bešiktašem, Fenerom i Basaksehirom koji se u posljednjih nekoliko sezone uključio u borbu za naslov sa “velikom trojkom”.

Kraj prošle sezone je bio fenomenalan. Prije posljednjeg kola su tri momčadi bile u borbi za naslov, bio je to daleko najuzbudljiviji kraj sezone od svih najjačih europskih liga. Nadamo se da će i ove sezone biti tako napeto do samog kraja. Turska liga je iz godine u godinu sve jača i utakmice su sve zanimljivije.

Cijelo prvenstvo naravno možete pratiti samo na programima Sportklub televizije.