Bivši dinamovac načeo pa dokrajčio vodeći Bašakšehir

Turska 9. ožu 201819:51 > 20:00
(Photo by Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images)

Junior Fernandes postigao je dva gola u velikoj pobjedi Alanyaspora nad Bašakšehirom 4:1.

Photo by Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images)

Nekadašnji igrač zagrebačkog Dinama, Junior Fernandes načeo je pa dokrajčio vodeću momčad turskog prvenstva Bašakšehir.

Alanyaspor je poveo u 32. minuti golom Juniora, a Karaca je nakon 66. minuta povisio vodstvo domaćina. Gosti, koji su nastupili bez prvog napadača, Togoanca Emmanuela Adebayora, ostali su s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Epureanu. Deset minuta kasnije Akbaba nakon asistencije Fernandesa rješava utakmicu. Gosti su smanjili preko Bajića, a konačnih 4:1 postavio je Junior. Domaćin je na kraju i sam ostao s deset igrača, u 91. minuti drugi žuti karton dobio je Akbaba.

Bašakšehir je ostao na diobi prvog mjesta s Galatasarayem, no momčad Fatiha Terima ima utakmicu manje. Alanyasport je napravio razliku u donjem dijelu ljestvice, sada zoni ispadanja bježe šest bodova.