Bešiktaš umalo prokockao 3:0 protiv Prosinečkog

Turska 26. lis 202019:36 > 19:54
sport klub

Nogometaši Bešiktaša pobijedili su kao gosti ekipu Denizlija sa 3:2 u šestom kolu Superlige Turske.

Nogometaši Bešiktaša prekinuli su seriju od tri utakmice bez pobjede u Superligi Turske.

Poslije remija sa Antalyjasporom i poraza od Konyaspora i Genclerbirligija, uspjeli su osvojiti tri boda na gostovanju u Denizliju. Već u 48. minuti vodili su sa 3:0 golovima Hutchinsona, Aboubakara (penal) i Larina, ali se neočekivano sve iskompliciralo kad je u 67. minuti Bešiktaš ostao sa deset igrača s obzirom na to da je isključen Brazilac De Sousa.

Ekipa Roberta Prosinečkog, najprije je u 76. minuti preko Murisa Mešanovića postigla prvi, a zatim u posljednjim trenucima utakmice preko Hadija Sacka i drugi gol. Međutim, nije više bilo vremena za još jedan pogodak.

Za goste iz Istanbula svih 90 minuta odigrao je hrvatski reprezntativac Domagoj Vida.

I u drugoj utakmici šestog kola igranom u ponedjeljak slavili su gosti. Rizespor Stjepana Tomasa pobijedio je u Sivasu 2:0 golovima Fabricija Baiana i Loica Remyja, Rizespor je ovom pobjedom skočio čak na peto mjesto na ljestvici.