Tomas i Prosinečki u neviđeno grčevitoj borbi za spas

Turska 15. srp 202017:52 > 18:09
Vladimir Rys / Staff

Dva kola do kraja prvenstva u Tuskoj, a čelnici Rizespora su dali posao bivšem hrvatskom reprezentativcu

Stjepan Tomas novi je trener turskog prvoligaša Rizespora. Novi klub Stjepana Tomasa se grčevito bori za ostanak u nogometnom prvenstvu Turske. Vodeći ljudi kluba su izgubili živce te umjesto Unala Karamana. doveli našeg bišeg reprezentativca.

Alexander Hassenstein/Bongarts, Getty Images

Rizespor ima 32 boda, isto koliko i Kayserispor, kojeg vodi Robert Prosinečki, a oba kluba se nalaze ispod crte. Rizespor ima lakši raspored, igraju prvo protiv Yeni Malatayaspora i Fenerbahčea, a Prosinečki igra protiv Bašakšehira i Trazbsospora. Zanimljivo, Bašakšehire protiv Kayseria kod kuće igra za pobjedu i prvi naslov prvaka, a Trabzonspor je drugi na prvenstvenoj ljestvici.

Tomas će te dvije utakmice voditi momčad s tribine jer je ove sezone već radio u Turskoj. Bio je pomoćni trener u Istanbul Basaksehiru kao pomoćnik te glavni trener u Antayasporu.