Kartoni, penali, incidenti…Galati istanbulski derbi

Turska 23. velj 202018:30 > 18:31
SK

U najvećem derbiju turskog nogometa, Galatasaray je na gostovanju pobijedio Fenerbahče sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu na stadionu Sukru Saracoglu nakon 21 godinu.

Posljednji put Galatasaray je na stadionu najomraženijeg suparnika slavio u prosincu 1999. godine, rezultatom 2-1.

Bio je to dvoboj, kao i mnogo puta do sada kada je u pitanju najveći turski derbi, prepun incidenata i tenzija. Sudac Halil Meler je pokazao tri crvena i 12 žutih kartona produživši utakmicu čak 10 minuta. Kod domaćina su isključeni trener Ersun Yanal (67) i Deniz Turuc (85), a kod gostiju Younes Belhanda (85).

Fener je poveo u 21. minuti golom Maxa Krusea iz kaznenog udarca, međutim Galatasaray je u nastavku susreta okrenuo rezultat. Izjednačio je Ryan Donk u 40. minuti, a Radamel Falcao je golom iz jedanaesterca u 81. minuti okrenuo rezultat. Sudac Meler je kod oba jedanaesterca tražio provjeru video tehnologijom.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Henry Onyekuru u šestoj minuti nadoknade. U samoj završnici došlo je do naguravanja igrača zbog čega je sudac na ‘hlađenje’ poslao po jednog igrača sa svake strane, Turuca kod Fenera, a Belhanda kod gostiju.

Galatasaray se sedmom uzastopnom pobjedom izjednačio na vrhu sa Trabzonsporom i Sivassporom sa po 45 bodova, no Trabzon ima i utakmicu manje. Fener je ostao na šestom mjestu sa 38 bodova.