Trenerska legenda HNL-a otkrila što je nedostajalo Bjelici

Hrvatska 10. svi 202215:39 > 15:39 0 komentara
KRZYSZTOF CICHOMSKI / NEWSPIX.PL

Kako komentirate posljednje događaje u Osijeku? "Bilo bi neumjesno da bilo što kažem. Nisam dovoljno upoznat sa situacijom. Što se dogodilo, tko je zakazao, gdje je zapelo. Ali iskreno žao mi je jer Osijek je jedna posebna epizoda u mojoj trenerskoj karijeri i želio sam da osvoje naslov."

Godine prolaze, a Stanko Mršić je i dalje apsolutni rekorder po broju prvoligaških utakmica kao trener. Ima staž od 461 utakmice, upisao je 156 pobjeda, 133 remija i 172 poraza, a njegovi klubovi zabili su 583 i primili 618 golova. U karijeri je vodio Zadar, Šibenik, Osijek, Međimurje, Istru, Varteks, Split, Imotski, Vinogradar, Primorac iz Biograda, GOŠK Gabelu i Cibaliju…

Na klupi Osijeka sjedio je u najboljoj europskoj sezoni. Lider i ideolog te momčadi bio je Nenad Bjelica.

“Bio je najbolji hrvatski nogometaš (precizno: Večernjakov laureat u nagradi “Nogometaš godine”), odigrao sjajnu sezonu.”

Još ga peče ispadanje u 3. kolu Kupa UEFA, nakon efektne eliminacije Brondbyja i bečkog Rapida:

“U Gradskom vrtu pobijedili smo prašku Slaviju 2:0, u gostima do 89. minute gubili 1:3 i držali prolaz. Da smo izdržali, išli bismo na Barcelonu!”, počeo je Stanko Mršić, kojeg smo ulovili pod upalom grla, tako da nam je teže i sporije pričao.

Bjelica je bio nadareni nogometaš, kako ste ga vi doživjeli.

“Kao talenta, ali i radnika. Predanog poslu. Sjećam se da je uvijek glasno izražavao svoje stavove. Tijekom sezone je bilo problema kakavih ima svaki trener sa svojim igračima. Kao i u svakom klubu. No, Bjelicu ću pamtiti po osobi od glave do pete.”

Kako komentirate posljednje događaje u Osijeku?

“Bilo bi neumjesno da bilo što kažem. Nisam dovoljno upoznat sa situacijom. Što se dogodilo, tko je zakazao, gdje je zapelo. Ali iskreno žao mi je jer Osijek je jedna posebna epizoda u mojoj trenerskoj karijeri i želio sam da osvoje naslov.”

Što god da se dogodilo, gledajući sve momčadi, je li Osijeku nešto nedostajalo?

“Apsolutno im je nedostajao jedan Nenad Bjelica iz igračkih dana. Možda i dva dobra tehničara, koja će napraviti prevlast i razliku. Jednostavno po meni Bjelica nije imao šampionsku momčad. Da ne ulazim u sve ove daljnje detalje, što se dogodilo. Mislim da je Bjelica počeo sve glasnije pričato o tome kada je shvatio da njegova momčad zapravo ne može.”

Kako vam se sviđa Bjeličin stil?

“Rezultat je na kraju mjerilo svega. O stilovima se da razgovarati. Svi kažu da je pragmatičan, da igra strogo kontrolirano. Ja mislim da je on igrao onako kako može igrati, stvarao igru prema igračima kakve ima. I nema tu prevelike filozofije. Možeš ga voljeti ili ne, ali na kraju vrijednost trenera se može izmjeriti samo s uspjesima.”

Rasplet sezone je doista dramatičan.

“Za nogomet i HNL je to dobra stvar. Rijeka je bila odlična, šteta što je posustala na kraju. Osijek isto, Hajduk se još nada. Ponovno su živnuli u Splitu, a Dinamo u Šibeniku ima meč loptu.”

‘U svom Šibeniku’?

“Da, imaju tamo dosta navijača. No, Dinamo je iskusan, ima realno i najbolju momčad  i vjerujem da će sve završiti u nedjelju”, zaključio je Stanko Mršić.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!