To je ljubav: Trećeligaš, a igrao pred 37 tisuća navijača

Nogomet 13. lip 202210:33 > 10:34 0 komentara
Guliver

Palermo dvostrukom pobjedom protiv Padove izborio povratak u Serie B, uz nevjerojatnu podršku sa tribina.

Palermo, klub osnovan 1900. godine, imao je mnogo uspona i padova tijekom bogate povijesti. Zlatne godine kluba su od 2005. do 2012., kad je ekipa sa Sicilije nastupala i u Europi.

Uslijedile su ne baš najbolje godine, financijski problemi, i povratak u niže rangove talijanskog nogometa. Ali, jasno je bilo da će se Palermo ponovno podići.

Sicilijanci su jučer igrali finale play-offa za promociju u Serie B, protiv Padove. Palermo je u prvom dvoboju slavio u gostima sa 1:0, a pred svojim navijačima na stadionu “Renzo Barbera” ostalo mu je dovršiti posao.

I to su Sicilijanci učinili na najbolji mogući način. Uz nevjerojatnu podršku sa tribina, stadion koji prima 36.365 gledatelja bio je ispunjen do posljednjeg mjesta. Iako se radi o utakmici trećeg razreda natjecanja.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!