Tko treba biti prvi Dalićev izbor za gol?

FIFA World Cup 29. ožu 202211:36 > 12:48
AP Photo/Martin Meissner)

Hrvatska u utorak od 16 sati u Kataru igra drugu provjeru u 2022. godini, a protivnik je Bugarska.

Izbornik Zlatko Dalić najavio je da će u odnosu na utakmicu sa Slovenijom istrčati potpuno drugih 11, iznimka je tek Josip Juranović na poziciji desnog beka.

Već uoči puta u Dohu Dalić je poručio kako će u jednoj utakmici braniti Dominik Livaković, a u drugoj Ivica Ivušić.

“Za Grbića sam već rekao da mora imati minutažu u klubu, ako ne bude branio u klubu do lipnja, na sljedeće ga okupljanje ne mogu pozvati. Jednostavno nemam pravo na to. Nema straha za golmane, ima i mladih koji dolaze, ali bez utakmica ne ide”, poručio je tada izbornik.

Nakon Europskog prvenstva 2021. Hrvatska je odigrala osam utakmica, a na golu su se promijenila tri golmana. Livaković je krenuo na gostovanju protiv Rusije, pa je priliku protiv Slovačke i Slovenije dobio i iskoristio Ivušić, da bi u posljednje dvije utakmice kvalifikacija za SP branio Grbić.

Zanimljivo je pogledati statistiku naša tri prva golmana ove sezone u ligaškim natjecanjima. Najviše je branio Livaković, u 25 utakmica, a ujedno on prima i najmanje golova po utakmici (0.7). Kako Dinamo u HNL-u uglavnom napada logično je da ima i najmanje obrana po utakmici (2.3).

SofaScore

Prema ocjenama SofaScorea ove sezone sva trojica su tu negdje, Ivušić je tek nešto bolji od dva glavna konkurenta.

Tko bi vama trebao biti prvi golman reprezentacije?

Created with QuizMaker