Talijani: Borussia našla zamjenu za Haalanda

Bundesliga 28. sij 202213:35 > 13:35
REUTERS/Phil Noble

Prema pisanju njemačkih i talijanskih medija Borussija Dortmund je pronašla zamjenu za norveškog napadača Erlinga Haalanda koji bi ovoga ljeta  mogao napustiti Westfalenstadion.

La Gazzetta dello Sport navodi kako bi 21-godišnjeg Haalanda mogao zamijeniti 23-godišnji napadač Sassuola Gianluca Scamacca.

Po svemu sudeći norveški napadač će u lipnju napustiti Borussiju, a među klubovima koji su pokazali najveći interes za njegove usluge su PSG, Barcelona i Real Madrid.

Borussija je navodno ponudila 45 milijuna eura kako bi osigurala Scamaccov potpis već u siječnju, ostavljajući ga na posudbi na stadionu Mapei do kraja sezone.

“Bilo je nekoliko poziva iz Italije, ali uglavnom iz inozemstva, jer trenutno nema puno mogućnosti za ulaganje u talijanske klubove,” rekao je izvršni direktor Sassuola Giovanni Carnevali o budućnosti Scamacce ranije ovog tjedna.

Inter je također, jako zainteresiran za Scamacca, a mladi napadač bi se radije preselio na San Siro nego u inozemstvo.

Scamacca je produkt Romine škole, no sa 17 godina je preselio u nizozemski Jong PSV. Godinu dana kasnije vratio se u domovinu potpisavši za Sassuolo. Ove sezone je u 21 nastupu zabio devet golova.