Švicarci zabranjuju ulazak gostujućih navijača na utakmice

Nogomet 28. lis 202117:28 > 17:29 0 komentara
Guliver Images

Švicarska nogometna liga (SFL) objavila je u četvrtak da planira sustavno zabraniti prisutnost gostujućih navijača na stadionima nakon niza utakmica obilježenih nasilnim ponašanjem huligana.

Radi zaštite mirnih navijača razmišlja se o zatvaranju gostujućih sektora,” pojašnjava SFL u priopćenju.

Liga je inzistirala na činjenici da su nedavni incidenti s gostujućim navijačima prevršili svaku mjeru, te je vrijeme za zabrane.

U subotu, tijekom gradskog derbija u Zürichu između Grasshoppersa i FC Züricha (3:3), pred 16 tisuća gledatelja na stadionu Letzigrund, koji dijele oba ciriška kluba, navijači Züricha ušli su na teren u pokušaju da se obračunaju s protivnicima.

Klubovi i SFL ne mogu i neće više tolerirati takvo stanje stvari koje nanosi ogromnu štetu švicarskom nogometu u cjelini te stoga ispituju regulatornu izvedivost zatvaranja gostujućih sektora,” poručili su iz švicarske lige. (H)

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!