Hrvat naslijedio Finka na klupi posrnulog velikana

Švicarska 6. ožu 201922:03 > 22:08
Deniz Calagan/Bongarts/Getty Images

Preuzima momčad na posljednjem mjestu, a cilj je spasiti klub od ispadanja.

Hrvatski nogometni stručnjak Tomislav Stipić (39) postao je novi trener švicarskog prvoligaša Grasshoppersa.

Stipić će na klupi posrnulog švicarskog velikana naslijediti Nijemca Thorstena Finka koji je dobio otkaz nakon serije loših rezultata i pada na posljednje mjesto ljestvice.

– Moj glavni cilj je spasiti klub od ispadanja. Misija je jasna i sve ćemo podrediti tome – kazao je malo poznati hrvatski stručnjak.

Stipić je rodom iz Tomislavgrada, a u Njemačku je otišao prije više od 20 godina. Počeo je kao trener mlade momčadi Ingolstadta, a potom je preuzeo i drugu momčad. Jednu sezonu je vodio Erzgebirge Aue u drugoj njemačkoj ligi, a zatim je trenirao i Stuttgarter Kickers. Vodio je i U-19 momčad Eintracht Frankfurta, te kineskog drugoligaša Nantong Zhiyun.

Grasshoppers se trenutačno nalazi na posljednjem, 10. mjestu švicarskog prvenstva sa 18 bodova, jednim bodom manje od Xamaxa koji drži deveto mjesto koje vodi u kvalifikacije za ostanak u elitnom razredu. Lugano, na osmom mjestu ima osam bodova više.